بررسی روند اجرای پروژه خط سوم انتقال برق

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،نشست مشترک هیات تجاری ارمنستانی با مقامات ارشد بانک توسعه صادرات با محوریت بررسی پروژه خط سوم انتقال برق ایران به ارمنستان عصر روز گذشته دوشنبه ۱۷ مهرماه جاری در محل بانک توسعه صادرات برگزار شد.

 در این جلسه آرا سیمونیان معاون وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان، آرتور باغداساریان مدیر عامل شرکت برق ارمنستان و حمیدرضا صالحی عضو هیات مدیره شرکت صانیر و علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات به همراه هیات مدیره این بانک در مورد روند اجرای پروژه خط انتقال برق ایران به ارمنستان به بحث و گفتگو پرداختند.

طرح خط سوم انتقال برق به عنوان یکی از اولویت های طرح های توسعه ای ارمنستان محسوب می شود که مقامات دو کشور نقش آن را در افزایش روابط اقتصادی تهران و ایروان مهم ارزیابی کردند.

علی صالح آبادی در مورد موضوع مطرح شده در این نشست گفت: مرداد ماه سال ۱۳۹۴ با تامین مالی 83 میلیون یورویی بانک توسعه صادرات قرارداد احداث خط سوم انتقال برق دو مداره 400 کیلوولتی بین این بانک و شرکت هایون ارمنستان به امضا رسید.

 صالح آبادی با اشاره به اهمیت این پروژه در توسعه تعاملات اقتصادی بین دو کشور گفت: نشست حاضر به منظور بررسی روند اجرای این پروژه برگزار شده است. مطمئنا توسعه روابط اقتصادی دو کشور از اهمیت بالایی نزد مسوولان اقتصادی کشورمان برخوردار است و این خط می تواند به ارتقای روابط اقتصادی دو کشور کمک کند و نشست حاضر پیرو بررسی روند اجرای این پروژه صورت گرفته است.

 سفر هیات ارمنی با هدف رفع موانع و تقویت همکاریهای دو جانبه صورت پذیرفته است و دو طرف بر ارتقا مناسبات خود بیش از گذشته تاکید داشتند.

منبع: اگزیم نیوز