مدیر کل جدید گمرک تهران منصوب شد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، با موافقت رئیس کل گمرک ایران، ابوالفضل اکبرپور به عنوان مدیر کل گمرک تهران منصوب شد. گفتنی است، اکبرپور پیش تر به عنوان ناظر گمرکات استان بوشهر فعالیت کرده است. بر اساس این انتصاب در گمرک تهران، وی جانشین اسدی مدیر کل پیشین گمرک مذکور شده است.

معاون صادرات گمرک شهید رجایی بندرعباس، جانشین معاون فنی گمرک شهید رجایی بندرعباس، مدیرکل گمرک بندر لنگه و ناظر و مدیر کل گمرکات استان سیستان و بلوچستان از دیگر سوابق مدیریتی اکبرپور است.

بر اساس این گزارش ، گمرک تهران یکی از حساس ترین گمرکات کشور به حساب می‌آید و بسیاری از شرکتهای تولیدی از جمله قطعه سازان و خودروسازان و همچنین بسیاری از شرکتهای فعال در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو با این گمرک مهم ارتباط تجاری دارند.

بر اساس این گزارش ، در حالی همزمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی مراسم تودیع و معارفه مدیر کل جدید گمرک تهران برگزار میشود که دپو کالا در گمرکات اجرایی از جمله چالشهای اخیر صاحبان کسب و کار بوده و به نظر میرسد با تغییرات انجام شده در بدنه وزارت اقتصاد و گمرکات کشور میتوان به رفع این دست چالشها به نفع رفع موانع تولید در کشور امیدوار بود.