آغاز به کار سامانه اشتغال

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، علی ربیعی از آغاز به کار سامانه اشتغال (شناسنامه کار) به منظور افزایش امنیت شغلی کارگران خبر داد و اظهار کرد: این سامانه به افزایش امنیت شغلی کارگران می‌افزاید، زیرا پیش از این نگرانی‌های بسیاری در مورد قرارداد‌هایی که ثبت نمی‌شد و ضایع شدن حقوق فردی وجود داشت.

وی با پرداختن به موضوعات تکریم ارباب رجوع و شفاف سازی قرارداد‌های کاری و رسیدگی به افراد دهک‌های پایین جامعه، ابعاد گوناگون سامانه اشتغال را معرفی کرد و ادامه داد: سامانه اشتغال، امکان برنامه ریزی برای افراد بیکار را فراهم می‌کند.

ربیعی با بیان اینکه در این سامانه همه اعترافات و مراحل رسیدگی به آن‌ها ثبت و بررسی خواهد شد، افزود: شناسایی بنگاه‌های مشکل دار از دیگر امکانات این سامانه است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: شناسایی مشاغل سخت، دسته بندی آنها، نحوه قرارداد‌های بیمه‌ای و شناسایی بنگاه‌های مشکل دار و برنامه‌ریزی برای آن‌ها از دیگر امکانات این سامانه است.

ربیعی ادامه داد: کارگران از این پس می‌توانند شناسنامه کاری داشته باشند، پیش بینی ما این است که باید حدود دو میلیون بنگاه را در این سامانه ثبت کنیم.

وی تصریح کرد: نشانی سایت این سامانه www.prkar.ir است و کارگران می‌توانند با مراجعه به مراکز پیشخوان دولت در این سامانه ثبت نام نمایند، هزینه ثبت نام در این سامانه برای اولین مرتبه حدود 2 هزار و 100 تومان و برای دفعات بعدی رایگان است.