کد خبر: ۹۸۴۳ - تاریخ خبر: ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۳

رکورد جدید جذب سرمایه‌گذاری خارجی چین در سال ۲۰۱۷
سازمان ملل اعلام کرد :

رکورد جدید جذب سرمایه‌گذاری خارجی چین در سال ۲۰۱۷

سازمان ملل اعلام کرد چین در سال ۲۰۱۷ با جذب ۱۴۴ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی موفق به ثبت یک رکورد جدید در این زمینه شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، به این ترتیب چین توانسته است به نخستین کشور از نظر جذب سرمایه‎گذاری خارجی در میان کشورهای در حال توسعه و دومین کشور بزرگ از نظر جذب سرمایه‎گذاری در جهان تبدیل شود.

در این گزارش آمده است مبلغ کل سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی جهان در سال 2017 در مقایسه با سال 2016 میلادی 16 درصد کاهش یافته است.
این گزارش می افزاید: سرمایه‎گذاری مستقیم کشورهای پیشرفته در دیگر کشورها در سال 2017 در مقایسه با سال 2016 میلادی 27 درصد کاهش یافته است.
آمارها نشان می‎دهد سرمایه‎گذاری مستقیم خارجی در سال 2017 به جوامع اقتصادی در حال توسعه، به 653 میلیارد دلار رسیده است که در مقایسه با سال 2016 میلادی 2 درصد افزایش یافته است.
آمارهای رسمی نشان می دهد با اصلاحات صورت گرفته و بهبود فضای تجاری، رشد اقتصادی چین در سال 2017 میلادی به 6.9 درصد رسیده است که یکی از بهترین نرخ های رشد اقتصادی چین از سال 2010 میلادی تا کنون محسوب می شود، پیشتر در سال 2016 میلادی رشد اقتصادی این کشور به 6.7 درصد رسیده بود.
پیش بینی های صورت گرفته نشان می دهد رشد اقتصادی چین در سال 2018 میلادی به قوت سال 2017 نخواهد بود و حول و حوش 6.4 تا 6.5 درصد است اگرچه برخی پیش بینی ها رشد 7 درصدی را هم نشان می دهد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل