کد خبر: ۹۷۳۰ - تاریخ خبر: ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱

انتشار بیش از ۵۶ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت
در هشت ماهه سال جاری؛

انتشار بیش از ۵۶ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت

براساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی در هشت ماهه ابتدایی سال جاری حدود ۵۰ هزار میلیارد ریال اوراق منتشر شده که از این رقم بیش از ۴۴ هزار میلیارد آن به فروش رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، براساس آمار منتشر شده در نماگرهای بانک مرکزی، تا آبان ماه سال جاری  حدود 50 هزار میلیارد ریال اوراق منتشر شده از این میان حدود 44 هزار 175 میلیارد ریال آن به سرمایه گذاران فروخته شده است.

به علاوه در هشت ماه سال جاری 56 هزار و 500 میلیارد ریال اوراق مشارکت با ظرف زمانی 2 الی 4 ساله با نرخ سود الحساب 15 و 16 درصد منتشر شده که حدود 50 هزار و 633 میلیارد ریال این اوراق توسط سرمایه گذاران خریداری شده است.

براین اساس، حدود 50 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت دولتی-بودجه ای توسط دولت منتشر شده که در 6 ماهه ابتدایی سال جاری 44 هزار و 175 ریال از این اوراق فروخته و حدود 6 هزار میلیارد از آن باقی مانده است.

همچنین سهم شهرداری ها در انتشار اوراق مشارکت در 8 ماهه ابتدایی سال 6 هزار و 500 میلیارد بوده است که بیش از 95 درصد آن توسط سرمایه گذاران خریداری شده است.

براین اساس، سهم انتشاراوراق در مدت فوق در شهرداری اصفهان 2 هزار و 500 میلیارد ریال اوراق دو ساله با نرخ سود 16 درصد منتشر کرده و از این تعداد حدود 99 درصد آن به فروش رسیده است

گفتنی سهم انتشار اوراق در شهرداری شیراز در هشت ماهه سال جاری حدود 4 هزار میلیارد اوارق چهار ساله با سود 16 درصد منتشر شده که تا پایان شهریور ماه حدود 4 هزار میلیارد ریال آن به مردم فروخته شده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل