کد خبر: ۹۶۹۲ - تاریخ خبر: ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰

اصلاحات کلید حل مشکلات در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقاست
صندوق بین المللی پول:

اصلاحات کلید حل مشکلات در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقاست

مدیر بخش منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای (منا) صندوق بین المللی پول روز شنبه در یادداشتی که در پایگاه اطلاع رسانی این صندوق منتشر شد، اعلام کرد؛ اصلاحات کلید حل مشکلات مهمی است که سال هاست کشورهای منطقه منا را رنج می دهند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، «جهاد آروز» با اشاره به افزایش تنش ها و اعتراضات در برخی کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا نوشت، باید فرایند اصلاحات اقتصادی در این کشورها جدی گرفته شود.

وی تصریح کرد: دولت ها باید اطمینان حاصل کنند که این اصلاحات جامعه را متعادل می کنند و فرایند آنها بخوبی مرحله بندی می شود و علاوه بر این، هدف تامین زندگی بهتر برای همه به ویژه فقرا و اقشار آسیب پذیر را تامین می کنند.
آروز افزود: این چالشی است که امروز منطقه منا با آن روبروست و صندوق بین المللی پول می کوشد به کشورهای عضو کمک کند تا بر این چالش ها غلبه کنند.
مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای صندوق بین المللی پول، کاهش فساد، مبارزه با رانت و گسترش رقابت عادلانه از طریق تجارت و بهبود نظارت، بهبود دسترسی به تامین مالی برای شرکت ها، سرمایه گذاری روی استعدادها، به ویژه استعدادهای جوان از طریق نوسازی سیستم های آموزش و پرورش و کمک به فارغ التحصیلان در پیدا کردن شغل را از جمله اولویت های اصلاحات برای این منطقه برشمرد.
وی همچنین، اطمینان از وجود شانس برابر برای همه در استفاده از فرصت ها، وجود سیستم مالیاتی عادلانه، حمایت از حقوق زنان و تامین غذا، مسکن، تحصیل و کار برای پناهجویان را از دیگر این اولویت ها دانست.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل