کد خبر: ۹۶۶۱ - تاریخ خبر: ۱۰:۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰

۵۰.۶۳۳ میلیارد ریال اوراق مشارکت در ۸ ماه به فروش رفت
آمار بانک مرکزی :

۵۰.۶۳۳ میلیارد ریال اوراق مشارکت در ۸ ماه به فروش رفت

بر اساس آمار بانک مرکزی در پایان دوره هشت ماهه سال جاری، ۵۰.۶۳۳ میلیارد ریال اوراق مشارکت از سوی سرمایه گذاران خریداری شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، بر اساس آخرین آماری که بانک مرکزی ایران برای دوره هشت ماهه سال 96 منتشر کرده است در این مدت به میزان56.500 میلیارد ریال انواع اوراق مشارکت «دولت، دولتی - بودجه ای، وزرات اقتصاد، شهرداری شیراز و شهرداری اصفهان» با مدت دو و چهار ساله و نرخ سود علی الحساب 16 و 15 درصد منتشر شده که 50.633 میلیارد ریال این اوراق تا به امروز از سوی سرمایه گذاران خریداری شده است.

میزان فروش اوراق دولتی

نگاهی به اطلاعات منتشر شده مشخص می کند تا پایان دوره هشت ماهه منتهی به آبان ماه 96، اوراق مشارکت دولت به میزان 50.000 میلیارد ریال منتشر شده که 44.175 میلیارد ریال آن از سوی سرمایه گذاران خریداری شده است.

همچنین در این دوره مالی 50.000 میلیارد ریال اوراق مشارکت دولتی- بودجه ای از سوی دولت برای سرمایه گذاران منتشر شد که در شش ماه ابتدایی سال 96، مبلغ 44.175 میلیارد ریال از این حجم به فروش رفته و کمتر از 6000 میلیارد ریال از این اوراق باقی مانده است.

افزون بر این بر اساس بررسی های ایبِنا، آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد بر اساس بند"ب" و "ج" تبصره پنج قانون بودجه 1395 بر مبنای طرح های دولتی از 9 آذر ماه 95 تا پایان آبان ماه 96 به میزان 50.000 میلیارد ریال اوراق مشارکت چهار ساله با نرخ سود علی الحساب 15 درصد از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی منتشر شده که تا انتهای دوره شش ماه ابتدایی سال جاری 44.175 میلیارد ریال از این اوراق از سوی خریداران ورد استقبال قرار گرفت.

اوراق خریداری شده شهرداری ها

از سویی دیگر جدول آماری وضعیت انتشار اوراق مشارکت در هشت ماهه اول سال 96 که از سوی بانک مرکزی منتشر شده سهم شهرداری ها از انتشار اوراق مشارکت در این دوره مالی را 6.500 میلیارد ریال نشان می دهد که از این حجم اوراق، تقریبا بیش از 95 درصد از آن از سوی سرمایه گذران خریداری شده به گونه ای که 6.458 میلیارد ریال از اوراق مشارکت در این بخش بر اساس دوره نیمه نخست سال جاری  به فروش رفته است.

سهم اوراق مشارکت شهرداری شیراز

همچنین این گزارش می افزاید: شهرداری شیراز بر اساس تبصره شش قانون بودجه سال 96 با طرح اوراق مشارکت قطار شهری در 30 بهمن 95 به میزان 4000 میلیارد ریال اوراق چهار ساله با نرخ سود علی الحساب 16 درصد منتشر کرده که تا انتهای شش ماهه سال جاری 3.960 میلیارد ریال از این اوراق توسط مردم خریداری شده است.

فروش 99 درصد از اوراق مشارکت شهرداری اصفهان

از این داده های اطلاعاتی نشان می هد که شهرداری اصفهان نیز در انتشار اوراق مشارکت سهم داشته است به طوری که، شهرداری اصفهان بر اساس مجوز تبصره پنج قانون بودجه سال 95 در تاریخ 21 اسفند 95 به میزان 2.500 میلیارد ریال اوراق دو ساله با نرخ سود علی الحساب 16 درصد منتشر کرده که از این حجم، بیش از 99 درصد آن به فروش رفته به گونه ای که در انتهای دوره هشت ماه سال 96 بر اساس آمارها، 2.498 میلیارد ریال از این اوراق مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفته که بالاترین درصد خرید در بین سایر اوراق منتشر شده را به دست آورده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل