کد خبر: ۹۵۳۰ - تاریخ خبر: ۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

پرداخت بیش از ۳۷هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های نیمه‌تمام
۳۰درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش صنعت رسید

پرداخت بیش از ۳۷هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های نیمه‌تمام

در هشت ماهه امسال تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن افزایش ۱۴.۷ درصدی و به بخش بازرگانی افزایش ۹.۸ درصدی داشت. همچنین تا پایان آبان ماه امسال به پنج هزار و ۴۳۱ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصاد مقاومتی در مجموع ۳۷ هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،با توجه به گزارش وضعیت شاخص‌های بخش صنعت، معدن و تجارت، تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش صنعت و معدن در هشت ماهه ۹۶ بیش از ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بوده است که با احتساب میزان این تسهیلات در مدت مشابه سال ۹۵ ( بیش از ۹۲ هزار میلیارد تومان) ۱۴.۷ درصد رشد داشت.

تسهیلات پرداختی هشت ماهه امسال به بخش صنعت و معدن ۲۹.۸ درصد از کل تسهیلات پرداختی بانکها و موسسات اعتباری بود و در هشت ماهه سال گذشته این رقم ۲۸.۵ درصد کل تسهیلات بود.

در حوزه بازرگانی نیز در هشت ماهه امسال بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که معادل ۱۴.۲ درصد از کل تسهیلات بود و با توجه به تسهیلات پرداختی در مدت مشابه سال گذشته (بیش از ۴۶ هزار میلیارد تومان) با افزایش ۹.۸ درصدی روبه رو بود.

همچنین در هشت ماهه امسال ۴۷ طرح صنعتی، معدنی و تجاری با سرمایه گذاری ۲.۱ میلیارد دلار در هیأت سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید که با توجه به تصویب ۴۲ طرح با رقم سرمایه گذاری ۴.۸ میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته، از لحاظ تعدادی ۱۱.۹ درصد افزایش و از لحاظ مبلغ ۵۶.۶ درصد کاهش داشت.

در راستای تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصاد مقاومتی نیز تا پایان آبان‌ماه امسال در مجموع ۳۷ هزار و ۲۸۱ طرح ثبت‌نام کردند که ۱۵ هزار و ۵۵۸ طرح به ارزش ۱۱۳ هزار و ۶۶ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.

همچنین دو هزار و ۲۷۶ طرح به ارزش ۲۰ هزار و ۸۹۹ میلیارد ریال از طریق انجام فرآیند رونق تولید و یک هزار و یکصد طرح به ارزش ۹ هزار و ۷۱ میلیارد ریال انتقالی از سال ۹۵ بوده است.

تا پایان آبان ماه امسال به پنج هزار و ۴۳۱ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصاد مقاومتی در مجموع ۳۷ هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

بیشترین تعداد طرح‌های دریافت کننده تسهیلات در استان اصفهان با ۳۴۰ طرح بوده است که به این طرح‌ها در مجموع یک هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. همچنین بیشترین میزان پرداختی با حدود چهار هزار میلیارد ریال مربوط به استان البرز بوده است که به ۲۴۷ طرح این استان پرداخت شد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل