کد خبر: ۹۳۶۸ - تاریخ خبر: ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

بابت رد دیون صفر ریال سهام واگذار کردیم
رییس سازمان خصوصی‌سازی :

بابت رد دیون صفر ریال سهام واگذار کردیم

رییس سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه بر مبنای مصوبه دولت، اجازه واگذاری عین سهام رد دیون را نداریم، افزود: به جز یک مورد آن هم تکلیف خصوصی سازی صندوق بازنشستگی فولاد مشخص و آن را بطور کامل اجرا کردیم.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،  میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در پاسخ به سوال اقتصاد آنلاین مبنی بر میزان واگذاری سهام دولتی در لایحه  پیشنهادی بودجه دولت گفت: به موجب مصوبه مجلس شورای اسلامی در تیرماه سال 93 اجازه واگذاری عین سهام رد دیون دولت را نداریم از این رو بایت  رد دیون صفر ریال سهام واگذار کردیم.

وی با تاکید بر اینکه  هیچ سهمی  را بابت رد دیون دولت نداده‌ایم، افزود:  به جز یک مورد طی سال  94 مصوبه مجلس شورای اسلامی برای صندوق بازنشستگی فولاد تکلیفی  را مبنی بر خصوص سازی مشخص  که مصوبه سال  92بود و آن را به صورت کامل اجرا کردیم.

رییس سازمان خصوصی سازی همچنین پیرامون  تعهدات بودجه ای سال 95، عنوان داشت : سال 95  ؛ 16هزار میلیارد و 400میلیون تومان تعهد بودجه ای داشتیم که تقریبا توانستیم 100 درصد آن را محقق نماییم.

وی اظهار داشـت: بیش از 50درصد این تعهد بودجه ای به شکل تهاتر بود،  چنانچه  طلب دولت و طلب بخش خصوصی از یکدیگر باهم تهاتر شد و دولت بدهی اش را پرداخت کرد و بخش خصوص نیز مطالبه اش وصول شد.

این مقام مسئول گفت: ما بقی آن مطالبات را نیز به صورت نقد دریافت و به خزانه واریز کردیم.

پوری حسینی با اشاره به اینکه برای سال جاری تعهد بودجه ای ما کمی سنگین تر نوشته شده است، خاطرنشان کرد:  از اول هم گفتیم این عدد را نمی توانیم عمل کنیم اما برای انجام کامل  تعهدات تا پایان سال تلاش خواهیم کرد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل