کد خبر: ۹۲۹۵ - تاریخ خبر: ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

رشد ۲۴ درصدی شاخص بورس در ۹ ماه اخیر
یک آمار تازه مشخص کرد:

رشد ۲۴ درصدی شاخص بورس در ۹ ماه اخیر

شاخص کل بورس در پایان ۹ ماه ابتدایی سال جاری با بیش از ۲۴ درصد افزایش مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، با توجه به آمار منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران، روند حرکت نماگر اصلی بورس مشخص کرد که از ابتدای سال 96 تا پایان روز 13 دی ماه سال جاری، شاخص کل  با  24.2 درصد افزایش به رقم 95.929 واحد رسید.

رشد 8.4 درصدی شاخص کل هم وزن

همچنین نگاهی به اطلاعات این دوره زمانی نشان می دهد، شاخص کل هم وزن نیز با 8.4  درصد افزایش به 17.043 واحد دست پیدا کرده که در این بخش نیز شاهد رشد هستیم.

رکوردهای ارزش، حجم و بازدهی صنایع

افزون بر این، سه صنعت «فلزات اساسی» با 21.1  درصد، «استخراج کانه ­های فلزی» با 19.8 درصد و «فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای» با 11.2 درصد بیشترین ارزش و «استخراج کانه ­های فلزی» با 20.7 درصد، «فلزات اساسی» با 15.5  درصد و «خودرو و ساخت قطعات» با 15 درصد بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

این گزارش می افزاید : همچنین در 30 روز منتهی به 13 دی ماه 1396، صنعت «اطلاعات و ارتباطات»  با بازدهی 30.6 درصد، در صدر بیشترین بازدهی و صنعت «کاشی و سرامیک» با کاهش با (8)  درصدی بیشترین افت بازده را در بین صنایع بورسی تجربه کرد.

کاهش بازدهی بورس تهران در منطقه

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس استانبول «BIST 100» با رشد 3.5 درصدی بیشترین بازدهی، شاخص بورس تهران «TEDPIX» با افت 2 درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل