کد خبر: ۹۲۲۷ - تاریخ خبر: ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷

پاکستان ۱۰ میلیارد دلار از بانک‌های خارجی وام می‌گیرد

پاکستان ۱۰ میلیارد دلار از بانک‌های خارجی وام می‌گیرد

یک منبع آگاه در وزارت دارایی پاکستان گفت: دولت این کشور در حال مذاکره با بانک های خارجی برای گرفتن ۱۰ میلیارد دلار وام است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، یک منبع آگاه در وزارت دارایی پاکستان که خواست نامی از او برده نشود، گفت: دولت پاکستان در حال مهیا کردن یک نقشه راه برای گرفتن وام 10 میلیارد دلاری از منابع خارجی در 6 ماه آینده است تا به وسیله آن بدهی های قبلی خود را پرداخت و کسری بودجه این کشور را تامین کند.

قرار است دولت پاکستان از مجموع 10 میلیارد دلار وام، 3.5 میلیارد دلار آن را به صندوق بین المللی پول پرداخت کند و مابقی را برای تامین کسری تراز تجای این کشور استفاده کند. این منبع آگاه گفت: نقشه راه برای گرفتن وام تا چند روز آینده نهایی خواهد شد.

وی گفت: دولت پاکستان در حال نزدیک شدن به بانک های بازرگانی برای گرفتن وام است؛ ضمن اینکه دولت در حال مذاکره با برخی از بانک های خارجی است و انتظار می رود قراردادهای بیشتری را برای تامین وام های بازرگانی بیشتر امضاء کند.

همچنین پیش از این دولت پاکستان در پنج ماه نخست سال مالی خود (جولای تا نوامبر سال 2017 میلادی) 1.1 میلیارد دلار از بانک های بازرگانی وام گرفته؛ این در حالی است که دولت پاکستان پیش بینی کرده بود که در طول سال مالی خود یک میلیارد دلار وام خواهد گرفت و اکنون فقط در 5 ماه نخست سال مالی پاکستان بیش از یک میلیارد دلار وام گرفته است.

در حال حاضر ذخایر ارزی پاکستان به دلیل کسری بودجه این کشور و بازپرداخت وام های قبلی در حال کوچک شدن است و مجموع ذخایر ارزی این کشور در حدود 20 میلیارد دلار است و دولت پاکستان در سال مالی جاری خود باید 3.6 میلیارد دلار از بدهی های خود را پرداخت کند.

 برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل