کد خبر: ۹۰۴۲ - تاریخ خبر: ۱۶:۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۹

ضرر ۵ میلیارد دلاری بانک گلمن ساچ آمریکا

ضرر ۵ میلیارد دلاری بانک گلمن ساچ آمریکا

بانک گلمن ساچ اعلام کرد به دلیل اعمال تغییرات در قوانین مالیاتی آمریکا، سود سه ماه پایانی سال جاری میلادی آن ۵ میلیارد دلار کاهش پیدا می کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،  بررسی های اخیر نشان می دهد که بانک بزرگ آمریکایی گلمن ساچ در سه ماه پایانی سال جاری میلادی به دلیل قانون اصلاح لایحه مالیاتی دولت ایالات متحده و تغییرات به وجود آمده در آن، 5 میلیارد دلار ضرر کند.

در همین حال، این بانک نیویورکی اعلام کرد که دو سوم این ضرر به دلیل تغییرات در مورد بازگشت مالیات ها است؛ یعنی زمانی که سرمایه از خارج از کشور بازگردانه می شود و یک سوم این ضرر بزرگ به تاثیر اجرای سیستم مالیاتی داخلی و بازمحاسبه دارایی مالیات های معوق در سطح پایین تر است که به عنوان نرخ مالیات شرکت ها در نظر گرفته می شود. پیش از این شرکت های آمریکایی راه هایی را پیدا کرده بودند که برای اجتناب از پرداخت مالیات سنگین، به طور قانونی پول های خود را در کشورهای دیگر نگه می داشتند.

بر همین اساس، انتظار می رود با اعمال تغییرات در قانون مالیاتی جدید آمریکا، بعضی از شرکت ها ترغیب به بازگرداندن پول خود به آمریکا شوند و احتمالا این رقم چیزی بالغ بر 2.5 تریلیون دلار یا بیشتر از آن خواهد بود. البته برخی از کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که به دلیل کاهش نرخ مالیاتی شرکت ها، تاثیر کلی آن بر روی اقتصاد آمریکا نامحسوس باشد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل