کد خبر: ۸۸ - تاریخ خبر: ۹:۲۳ - ۱۳۹۳/۸/۵

تسهیل حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه
رییس سازمان بورس خبر داد:

تسهیل حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه

سازمان بورس و اوراق بهادار با همکاری سازمان سرمایه گذاری خارجی، در حال بررسی مقررات برای تسهیل ورود سرمایه گذاران خارجی است.

به گزارش  سرمایه گذاری آنلاین،سازمان بورس و اوراق بهادار با همکاری سازمان سرمایه گذاری خارجی، در حال بررسی مقررات برای تسهیل ورود سرمایه گذاران خارجی است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان مطلب فوق در جمع خبرنگاران گفت: فرآیند سرمایه گذاری خارجی باید تسهیل شود و برهمین اساس مقررات آن در حال ارتقا و بهبود است.

علی صالح آبادی با اشاره به اینکه سامانه پس از معاملات جدید ارتباط مناسبی با سهامداران برقرار می کند، افزود: سامانه معاملاتی فعلی پس از گذشت 20 سال به روز رسانی می شود.

وی اظهار داشت: دارایی تمام سرمایه گذاران بازار سرمایه در این سامانه ثبت خواهد شد و می تواند خدمات خوبی را به سرمایه گذاران ارایه کند. این در حالی است که تمامی خدمات به روز بوده و در حال بهبود است، بنابراین سرمایه گذاران می توانند از تغییرات دارایی های خود آگاه شوند.

 وی با اشاره به اینکه سامانه پس از معاملات جدید امکان مناسبی را برای سهام عدالت فراهم کرده است، ابراز داشت: از طریق همین سامانه می توانیم نسبت به واگذاری سهام عدالت اقدام کنیم.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان آنکه خدمات ارایه پرداخت سود به سهامداران نیز از این بستر اطلاعاتی امکان پذیر است، تصریح کرد: این سامانه توسط کارشناسان داخلی تهیه شده و بومی است.

وی درباره چگونگی طراحی این سامانه افزود: طراحی این سامانه در دو تا سه سال گذشته انجام شده است. در این بین، تسویه معاملات از مهمترین مباحث مورد توجه در معاملات بین المللی بوده و  شرکت سپرده گذاری مرکزی با استفاده از این سامانه قابلیت بهتری برای تسویه معاملات به ویژه برای سرمایه گذاران خارجی دارد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص این روزهای بازار سرمایه خاطرنشان کرد: بازار سرمایه باید در افق بلندمدت مورد بررسی قرار بگیرد، به طوری که آمارها نشان می دهد، این بازار نسبت به بازارهای رقیب بازدهی بیشتری دارد.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل