کد خبر: ۸۷۳۳ - تاریخ خبر: ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۹/۲۸

وضع قوانین سختگیرانه برای مبارزه با پولشویی بر بستر ارز دیجیتال
در اتحادیه اروپا توافق شد؛

وضع قوانین سختگیرانه برای مبارزه با پولشویی بر بستر ارز دیجیتال

دولت‌های عضو اتحادیه اروپا و قانون‌گذاران آن در مورد قوانین سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در پلت‌فرم‌های تبادلات بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال توافق کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، در همین حال وزیر مالی فرانسه، برونو لومایر، نیز طی اظهار نظری گفت: فرانسه پیشنهاد خواهد داد که گروه اقتصادهای بزرگ جی‌20، تنظیم مقررات ارز مجازی بیت‌کوین را در سال آینده میلادی مورد بحث قرار دهند.

لومایر به شبکه خبری فرانسوی ال‌سی‌آی گفت: من به رئیس آینده جی‌20، آرژانتین، پیشنهاد خواهم داد که در نشست ماه آوریل جی‌20، همگی بحثی در مورد مسأله بیت‌کوین داشته باشیم.

او ادامه داد: ما شاهد ریسک بالایی در این زمینه هستیم. ما نیازمند این هستیم که این مورد را تحت بررسی و سنجش قرار دهیم و با سایر اعضای جی‌20 در مورد این‌که چگونه مقرراتی برای بیت‌کوین تنظیم کنیم به نتیجه برسیم.

قیمت بیت‌کوین از آغاز امسال بیش از 1700 درصد رشد کرده است و این مساله، نگرانی‌هایی را  به وجود آورده است مبنی بر اینکه بازار آن حبابی است که در نهایت خواهد ترکید و آسیب‌های زیادی بر جای خواهد گذاشت.

دولت‌های عضو اتحادیه اروپا و قانون‌گذاران آن روز جمعه، در مورد قوانین سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در پلت‌فرم‌های تبادلات بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال توافق کردند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل