کد خبر: ۸۶۸۹ - تاریخ خبر: ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۹/۲۶

سرمایه گذاری خارجی در پاکستان ۵۷ درصد رشد کرد
با رسیدن به ۱.۱ میلیارد دلار؛

سرمایه گذاری خارجی در پاکستان ۵۷ درصد رشد کرد

بانک مرکزی پاکستان اعلام کرد، سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ۵ ماه نخست سال مالی این کشور با بیش از ۵۷ درصد رشد به ۱.۱۴۶ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،  بانک مرکزی پاکستان اعلام کرد سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشور در 5 ماه نخست سال جاری مالی پاکستان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 57.2 درصد رشد به یک میلیارد و 146 میلیون دلار رسیده است که در این بین چینی ها بعنوان منبع کلیدی سرمایه گذاری خارجی در پاکستان عمل کرده اند.

بانک مرکزی پاکستان اعلام کرد، سرمایه گذاری چینی ها در 5 ماه نخست سال مالی این کشور که بین ماه جولای و نوامبر سال جاری میلادی است به 837.4 میلیون دلار افزایش پیدا کرده؛ این در حالی است که این رقم برای مدت مشابه سال قبل 217.3 میلیون دلار ثبت شده است.

همچنین در ماه نوامبر سال جاری میلادی میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در پاکستان به 206.7 میلیون دلار است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.3 درصد افزایش نشان می دهد.

بر همین اساس، بیشتر سرمایه گذاری چینی ها در پاکستان تحت عنوان «پروژهای کریدور اقتصادی چین-پاکستان» انجام گرفته است. چین متعهد به سرمایه گذاری بیش از 50 میلیارد دلاری در بخش توسعه زیرساخت های پاکستان از قبیل بخش انرژی شده که قرار است بر اساس یک نقشه راه، شمال «ژینگ ژیانگ» چین به جنوب «کراچی» پاکستان متصل شود.

بر پایه این گزارش، سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بخش انرژی پاکستان در 5 ماه نخست سال مالی این کشور به 538.9 میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 151 درصد افزایش نشان می دهد و تقریبا نیمی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی را به خود اختصاص داده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل