کد خبر: ۸۶۵۱ - تاریخ خبر: ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۹/۲۵

سهم ۶۷ درصدی بخش خصوصی از واگذاری‌ها

سهم ۶۷ درصدی بخش خصوصی از واگذاری‌ها

سهم بخش خصوصی واقعی از واگذاری‌های صورت گرفته توسط دولت‌های یازدهم و دوازدهم، ۶۷.۵ درصد بوده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، از ابتدای تاسیس سازمان خصوصی‌سازی تا به امروز 1436 هزار و 158 میلیارد ریال واگذاری صورت گرفته است که از این میان، 999 هزار و 645 میلیارد ریال تا پیش از دولت یازدهم انجام شده که 70 درصد کل واگذاری ها را شامل می‌شود.

بر این اساس از واگذاری‌های صورت گرفته از ابتدای تاسیس سازمان خصوصی‌سازی در سال 80 تا قبل از دولت یازدهم، 18 درصد به بخش خصوصی واقعی، 28 درصد در قالب سهام عدالت و 54 درصد بابت رددیون دولت به نهادهای عمومی و شبه دولتی اختصاصا داده شده است.

همچنین نگاهی به آمار نشان می‌دهد در دوره فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم نیز 436 هزار و 513 میلیارد ریال واگذاری تا به امروز انجام شده که 30 درصد کل واگذاریهای صورت گرفته از ابتدای تاسیس سازمان خصوصی‌سازی تا به امروز را شامل می‌شود.

بر این اساس از واگذاری‌های صورت گرفته از ابتدای در دولت یازدهم تا به امروز 67.5 درصد به بخش خصوصی واقعی، 2 درصد در قالب سهام عدالت و 30.5 درصد بابت رددیون دولت به نهادهای عمومی و شبه دولتی اختصاص داده شده است که به گفته مدیران سازمان خصوصی سازی واگذاریهای رددیونی مربوط به اجرای مصوبات دولت‌های نهم و دهم در این زمینه بوده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل