کد خبر: ۸۳۹۰۵ - تاریخ خبر: ۱۳:۸ - ۱۴۰۰/۷/۲۰

ریزش ۳۸۷۷۰ واحدی شاخص بورس

ریزش ۳۸۷۷۰ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۳۸۷۷۲ واحد همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، بورس اوراق بهادار تهران امروز یک روند ریزشی به خود گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل بورس در پایان معاملات با ریزش 38772 واحد به رقم یک میلیون و 418 هزار و 721 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز با کاهش 12 هزار و 184 واحد به رقم 401 هزار و 574 واحد رسید.

ارزش شرکت‌های بورسی امروز به بیش از 5 میلیون و 700 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 5.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 557 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 803 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات در فرابورس هم امروز به بیش از 6 هزار و 703 میلیارد تومان رسید که با این حساب ارزش معاملات دو بازار از 11.5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

شاخص‌های بورس امروز همگی قرمز بودند که نشان از کاهش شاخص‌ها دارد، بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 2.6 درصد کاهش یافتند و این دو شاخص با معیار هموزن 2.9 درصد عقب‌نشینی داشتند.

شاخص آزاد شناور 2.4 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 2.8 درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس 2.4 درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، شستا، فولاد مبارکه، ملی‌مس ایران، گل‌گهر، پالایش نفت اصفهان و هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز اوضاع نامناسب بود بگونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با 350 واحد کاهش به رقم 20 هزار و 484 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 143 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه بورس به بیش از 366 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 3.3 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 391 هزار فقره معامله و به ارزش 6 هزار و 706 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای پتروشیمی زاگرس امروز بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته و نمادهای آریا ساسول، صبا تأمین، پتروشیمی تندگویان، ذوب‌آهن، فرابورس ایران و فولاد هرمزگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس ایران را داشته‌اند.

 خریداران پالایش یکم بعد از 13 ماه به جای سود بردن با 27 درصد زیان از اصل سرمایه خود همراه هستند، هر واحد سرمایه‌گذاری پالایش یکم در شهریور سال قبل از سوی دولت به 10 هزار تومان فروخته شد، امروز به 7318 تومان رسیده است.

 بازار بورس این روزها به خاطر رفتار هیجانی سهامداران خرد و همچنین نوسان نرخ ارز رو به ریزش است به این دلیل اکثر کارشناسان توصیه می‌کنند، سرمایه‌گذاران خرد و غیر حرفه‌ای از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت وارد شوند تا از ریسک و نوسان بازار در امان بمانند.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل