کد خبر: ۸۳۸۸۶ - تاریخ خبر: ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۷/۱۹

قیمت جهانی نفت به ۸۴ دلار نزدیک شد
در شروع معاملات هفته؛

قیمت جهانی نفت به ۸۴ دلار نزدیک شد

قیمت جهانی نفت خام در معاملات امروز، دوشنبه، تحت تأثیر افزایش تقاضای جهانی سوخت با ریکاوری کشورها از بحران کرونا جهش کرد و قیمت نفت برنت به ۸۴ دلار نزدیک شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،قیمت جهانی نفت خام در معاملات امروز، دوشنبه، تحت تأثیر افزایش تقاضای جهانی سوخت با ریکاوری کشورها از بحران کرونا جهش کرد و قیمت نفت برنت به 84 دلار نزدیک شد.

تا ساعت 8:51 به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک جهانی قیمت نفت، 1.64 درصد جهش کرد و به 83.74 دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، هم تا این لحظه 2.04 درصد جهش کرد و به 80.97 دلار رسید.

این افزایش قیمت در حالی اتفاق می‌افتد که تولیدکنندگان بزرگ اوپک پلاس با وجود کسری عرضه در بازارهای جهانی، برنامه ای برای افزایش تولید ندارند.

از سوی دیگر واکسیناسیون گسترده افراد بیشتری را از قرنطینه بیرون آورده و مسافرت‌ها را رونق بخشیده است و باعث شده تا مصرف سوخت افزایش یابد.

عامل دیگر رشد قیمت نفت خام بالا رفتن قیمت گاز و زغال‌سنگ است که باعث شده تا مصرف نفت خام برای تولید برق هم طرفداران زیادی داشته باشد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل