کد خبر: ۸۳۸۸۳ - تاریخ خبر: ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۷/۱۹

 جزئیات صادرات و واردات در مردادماه ۱۴۰۰

جزئیات صادرات و واردات در مردادماه ۱۴۰۰

در مردادماه سال جاری، ۱۳۱۰ هزار تن کالا به ارزش ۲۰۵۵ میلیون دلار به کشور وارد شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،مار منتشر شده توسط بانک مرکزی در خصوص آمار ماهانه صادرات و واردات گمرکی کشور نشان می دهد در نخستین ماه سال جاری، 2041 هزار تن کالا به ارز 2794 میلیون دلار به کشور وارد شده است که در این ماه 8302 هزار تن کالا نیز به ارزش 2968 میلیون دلار از کشور صادر شده است.

این آمار در اردیبهشت ماه با تغییراتی همراه بوده است. به گونه ای که در دومین ماه سال، 3321 هزار تن کالا به ارزش 3731 میلیون دلار به کشورمان وارد شده است که در طرف مقابل، در این ماه 8579 هزار تن کالا به ارزش 3352 میلیون دلار به کشور وارد شده است.

اما در خردادماه امسال، مقدار وزنی واردات نسبت به ماه قبل، با کاهش مواجه شده است. به گونه ای که در این ماه، 3184 هزار تن کالا به ارزش 3945 میلیون دلار به کشور وارد شده است. بنابراین ارزش واردات در خردادماه نسبت به ماه قبل، رشد داشته است. از سوی دیگر در سومین ماه سال، کالاهای صادراتی از لحاظ وزن و ارزش افزایش داشته است. به بیان دیگر در این ماه، 13087 هزار تن کالا به ارزش 4368 میلیون دلار از کشورمان صادر شده است.

در ادامه این گزارش، آمار مربوط به تیرماه مشاهده می شود. بر این اساس 3963 هزار تن کالا در نخستین ماه تابستان به کشورمان وارد شده است که معادل ارزشی آن، 4106 میلیون دلار برآورد شده است. در این ماه 8364 هزار تن حجم صادرات از کشورمان بوده است که ارزش آن معادل 3650 میلیون دلار تعیین شده است.

در نهایت، در مردادماه سال جاری، بر خلاف ماه های قبل، شاهد افت رقم واردات و صادرات هستیم. به گونه ای که در دومین ماه تابستان، 1310 هزار تن کالا به ارزش 2055 میلیون دلار به کشور وارد شده است که در سمت صادراتی نیز، مشخص است که 7142 هزار تن کالا به ارزش 3323 میلیون دلار صادر شده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل