کد خبر: ۷۸۷۱۲ - تاریخ خبر: ۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۱/۱۵

اقتصاد کانادا جان گرفت

اقتصاد کانادا جان گرفت

پس از چندین رشد نزدیک به صفر متوالی، اقتصاد کانادا به رشد ۰.۷ درصدی رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،در ماه ژانویه، اقتصاد کانادا 0.7 درصد رشد کرده که این رقم، 0.6 درصد بیشتر از رشد ثبت شده در بازه مشابه منتهی به دوره قبل و 0.2 درصد بیشتر از رشد پیش بینی شده توسط کارشناسان بوده است.

بخش تولید با رشد 1.9 درصدی و بیمه و خدمات مالی با رشد 1.5 درصدی تاثیر زیادی را در ثبت این عملکرد داشته‌اند اما بدترین عملکرد در این بین مربوط به خدمات با رشد منفی 0.3 درصدی بوده است.

اقتصاد کانادا در سه ماهه سوم سال 2020 با رشد 8.9 درصدی، بهترین عملکرد فصلی سال‌های اخیر خود را جشن گرفت اما انتظار نمی رود دستکم در آینده‌ای نزدیک چنین عملکرد نیرومندی به ثبت برسد. کانادا یکی از پیشروترین کشورها در پیشبرد برامه واکسیناسیون بوده و به همین دلیل هم کمترین تلفات را در بین کشورهای گروه هفت از کرونا داشته است.

در حوزه تجارت خارجی، واردات کانادا نسبت به دوره مشابه فصل قبل 2.5 درصد بیشتر شده است. صادرات نیز با صعود 2.2 درصدی مواجه شده است.

پیش از این رئیس بانک مرکزی کانادا با اشاره به بازگشایی تدریجی کسب و کارها گفته بود: پیامدهای کووید-19 روی اقتصاد کانادا بلندمدت خواهد بود و ما یک مسیر احیای رشد طولانی وناهموار را پیش رو خواهیم داشت. تیف مک لم با اشاره به اینکه بانک مرکزی کانادا انتظار دارد با بازگشت تدریجی مردم به کارهای خود شاهد ثبت رشد فصلی مثبت در سه ماهه پایانی سال باشیم  افزود: البته این مساله نباید این انتظار اشتباه را به وجود بیاورد که همه چیز خیلی سریع به حال اول بر می گردد.

متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی 1961 تا 2020 معادل 0.3 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه سوم سال 2020 با 8.9 درصد  و کمترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه دوم سال 2020 با منفی 11.3 درصد بوده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل