کد خبر: ۷۷۱۸۹ - تاریخ خبر: ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۴

رکوردشکنی بورس کالا به بازار گواهی سپرده کالایی رسید
گزارش ۱۱ ماهه سال ۹۹؛

رکوردشکنی بورس کالا به بازار گواهی سپرده کالایی رسید

معامله ۱۲۰ میلیون ورق بهادار مبتنی بر کالا
بررسی آمارهای معاملاتی ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۹ در بازار مالی بورس کالای ایران حاکی از آن است که تعداد ۱۲۰ میلیون و ۷۲۹ هزار گواهی سپرده کالایی بر پایه ۸ دارایی پایه سکه، زعفران نگین و پوشال، پسته فندقی و بادامی، زیره سبز، رطب مضافتی و کشمش در ۴۵ نماد معاملاتی مورد معامله قرار گرفته و ارزش بیش از ۸۰ هزار و ۳۳۳ میلیارد ریال را رقم زده است؛ حجم و ارزش معاملات به نسبت ۱۱ ماهه سال گذشته ۱۱۰ و ۱۴۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،براساس آمارهای موجود از ابتدای معاملات سال جاری تا پایان بهمن ماه، معامله 44 میلیون و 18 هزار و 270 گواهی سپرده سکه طلا در حالی دست به دست شد که این دارایی پایه با ثبت ارزش بالغ بر 71 هزار و 524 میلیارد ریالی بالاترین ارزش معاملات 11 ماه را در میان سایر دارایی ها در اختیار خود گرفته است.

در جریان این معاملات، زعفران نگین نیز با ثبت بالاترین حجم معاملاتی و دادوستد 72 میلیون و 563 هزار و 551 گواهی سپرده کالایی، ارزش حدود 7 هزار و 432 میلیارد ریالی را در پی داشته است.

جا به جایی 3 میلیون و 12 هزار و 45 گواهی سپرده زعفران پوشال نیز ارزش بیش از 216 میلیارد و 294 میلیون ریال را رقم زده است.

تعداد 852 هزار و 711 گواهی سپرده در مجموع بر پایه دو دارایی پسته فندقی 32-30 و بادامی 30-28 مورد معامله قرار گرفت و ارزش بیش از یک هزار و 42 میلیارد ریالی برای آن ثبت شد.

در بازه زمانی مذکور 247 هزار و 657 گواهی سپرده زیره سبز در میان معامله گران دست به دست شد و ارزش تقریبی 105 میلیارد و 732 میلیون ریالی را برای این دارایی پایه به ارمغان آورد.

ارزش معامله تعداد 20 هزار و 867 گواهی سپرده کشمش سبز به رقم تقریبی 8.4 میلیارد ریالی رسید.

حجم معامله دارایی پایه رطب مضافتی نیز به 14 هزار و 123 گواهی سپرده کالایی و ارزش آن به رقمی نزدیک به 3 میلیارد ریال رسید.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل