کد خبر: ۷۶۷۹۵ - تاریخ خبر: ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹

اقتصاد چین ۲.۳ درصد رشد کرد
در سال ۲۰۲۰ و علیرغم همه گیری کرونا؛

اقتصاد چین ۲.۳ درصد رشد کرد

بر اساس آمار دولت چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان در سال ۲۰۲۰ علیرغم همه گیری ویروس کرونا نسبت به سال قبل از آن ۲.۳ درصد رشد کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،اقتصاد چین طی سال گذشته میلادی بیش از آنچه انتظار می رفت رشد کرد در حالی که بقیه کشورهای جهان به شدت از بحران مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا آسیب دیدند.

بر اساس آمار دولت چین که روز دوشنبه منتشر شد، دومین اقتصاد بزرگ جهان در سال 2020 نسبت به سال قبل از آن 2.3 درصد رشد کرد.

این کندترین نرخ رشد سالانه اقتصاد چین طی چند دهه اخیر محسوب می شود. در سال 1976، این کشور سال بدتری را پشت سر گذاشت زمانی که تولید ناخالص داخلی چین در آشوب های اجتماعی و اقتصادی 1.6 درصد کاهش یافت.

اما طی یک سالی که بیماری همه گیر کرونا اقتصادهای بزرگ جهان را به رکود فرو برد، چین به وضوح در رتبه نخست قرار گرفته است.

رشد اقتصاد چین از پیش بینی ها نیز بیشتر بود: به عنوان مثال صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده بود که اقتصاد این کشور در سال 2020 حدود 1.9 درصد رشد می کند. این تنها اقتصاد بزرگ جهانی است که صندوق بین المللی پول انتظار داشت کاملا رشد کند.

نینگ جیژه سخنگوی اداره ملی آمار چین در یک کنفرانس مطبوعاتی در پکن گفت: عملکرد (اقتصاد) بهتر از آن بود که انتظار داشتیم.

چین سال گذشته برای اولین بار در دهه های گذشته برنامه هدف رشد اقتصادی خود را لغو کرد، در حالی که همه گیری یک ضربه تاریخی به اقتصاد این کشور وارد کرد.

تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه اول تقریباً 7 درصد کاهش یافت چرا که در مناطق وسیعی از این کشور محدودیت های کرونایی و تعطیلی های گسترده اجرا شد.

بر اساس این گزارش، تولیدات صنعتی این کشور عامل اصلی رشد اقتصاد بود و در دسامبر 2020 نسبت به سال قبل 7.3 درصد جهش کرد.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل