کد خبر: ۷۶۷۱۳ - تاریخ خبر: ۱۱:۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴

افت پایبندی اوپک پلاس به پیمان محدودیت تولید نفت

افت پایبندی اوپک پلاس به پیمان محدودیت تولید نفت

شرکت مشاوره پترولجستیک اعلام کرد نرخ پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید نفت در دسامبر به ۷۵ درصد کاهش یافت که پایینترین نرخ از زمان آغاز اجرای این توافق در ماه مه سال ۲۰۲۰ بود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،برآورد پترولجستیک از پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید پایینتر از نرخ برآورد شده از سوی منابع دیگر است. نرخ پایبندی کمتر ممکن است روی قیمت نفت که اکنون در اوج 11 ماه اخیر قرار دارد، تاثیر منفی بگذارد.

اوپک پلاس در واکنش به فروپاشی تقاضا و سقوط قیمتها پس از شیوع ویروس کرونا، تولیدش را از ماه مه تا اوت به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز معادل حدود 10 درصد از تولید جهانی محدود کرد و سپس محدودیت عرضه خود را تا دسامبر به 7.7 میلیون بشکه در روز تسهیل کرد.

طبق اعلام پترولجستیک، پایبندی اعضای اوپک که در توافق مشارکت دارند، در دسامبر به 82 درصد رسید که 10 درصد کمتر از نوامبر بود و عربستان سعودی در میان کشورهایی بود که پایبندی ضعیفتری نشان داد و نرخ پایبندی این کشور با 10 درصد کاهش نسبت به نوامبر، به 92 درصد رسید.

کشورهای غیراوپک شامل روسیه نرخ پایبندی 64 درصد را در دسامبر نشان دادند که هشت درصد کمتر از نوامبر بود.

بر اساس گزارش رویترز، برآوردهای سایرین تاکنون نشان داده که پایبندی این گروه در دسامبر بالاتر بوده است. طبق یافته های نظرسنجی رویترز، پایبندی اوپک در دسامبر 99 درصد بود و طبق نظرسنجی پلاتس که یکی از منابع ثانویه مورد استفاده اوپک برای رصد تولید این گروه است، نرخ پایبندی اوپک پلاس 99 درصد بوده است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل