کد خبر: ۷۶۵۱۹ - تاریخ خبر: ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

انعقاد بیش از ۲۵۰هزار قرارداد آتی در بورس کالا
طی هفته گذشته به ثبت رسید؛

انعقاد بیش از ۲۵۰هزار قرارداد آتی در بورس کالا

انعقاد ۲۵۰ هزار و ۱۰۱ قرارداد آتی به ارزشی بیش از ۳۹۶۰ میلیارد و ۴۹۷ میلیون ریال در بازار مشتقه بورس کالای ایران در حالی طی هفته گذشته به ثبت رسید که معامله گران این تعداد قرارداد را در ۹ سررسید معاملاتی و بر پایه ۴ دارایی زعفران نگین و پوشال، پسته و زیره سبز منعقد کردند. در پی ثبت این آمارها، حجم و ارزش معاملات هفته گذشته بازار آتی به ترتیب با رشد ۸۳ و ۴۱ درصدی نسبت به هفته پیش از آن رو به رو شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،جریان معاملات هفته ای که گذشت، زعفران نگین با 243 هزار و 926 قرارداد منعقده و کسب سهم 98 درصدی از تعداد کل قراردادهای منعقده زینت بخش بازار آتی بود. ارزش انعقاد این تعداد قرارداد نیز به رقم 3265 میلیارد و 41 میلیون ریالی رسید تا این دارایی پایه از این نظر هم صدرنشین بازار باشد و با سه سررسید فعال، سهم 82 درصدی را از ارزش کل معاملات هفتگی بازار آتی به خود اختصاص دهد. در جریان این معاملات، 1666 قرارداد آتی زعفران پوشال نیز در بازار منعقد گردید که ارزش 15 میلیارد و 18 میلیون ریالی را رقم زد.

معامله گران تعداد 4490 قرارداد آتی پسته را نیز در 2 سررسید معاملاتی منعقد کردند تا این دارایی پایه نیز 17 درصد ارزش کل معاملات هفته گذشته را در اختیار خود گرفت. به طوری که ارزش انعقاد این تعداد قرارداد به رقم 679 میلیارد و 468 میلیون ریال رسید.

طی هفته ای که گذشت، 19 قرارداد آتی زیره سبز نیز برای تحویل در دو سررسید بهمن 1399 و خرداد 1400 در بازار منعقد شد و ارزش تقریبی 968 میلیون ریالی را در پی داشت.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل