کد خبر: ۷۶۴۶۴ - تاریخ خبر: ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۹

سال گذشته ۹۳ درصد شرکت‌ها ارز صادراتی را باز نگرداندند

سال گذشته ۹۳ درصد شرکت‌ها ارز صادراتی را باز نگرداندند

دیوان محاسبات اعلام کرد که از ۱۵.۵ هزار شرکت که صادرات غیرنفتی داشته‌اند بیش از ۱۴ هزار شرکت ارزی به چرخه اقتصاد کشور نیاوردند یعنی ۹۳ درصد از شرکت‌ها ارز خود را برنگرداندند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،دیوان محاسبات در گزارش تفریغ بودجه سال 98 اعلام کرد از 15.5  هزار شرکت که صادرات غیرنفتی داشته‌اند تنها 4.7 هزار شرکت ارز خود را به چرخه اقتصاد باز گردانده‌اند و بیش از 14 هزار شرکت ارزی به چرخه اقتصاد کشور نیاوردند یعنی 93 درصد از شرکت‌ها ارز خود را برنگرداندند.

در این گزارش آمده است: طبق مقررات اعلامی توسط بانک مرکزی حداکثر زمان رفع تعهد ارزی هر پروانه صادراتی در سال 98 حداکثر 4 ماه از تاریخ پروانه صادراتی می‌باشد. ادارات کل امور مالیاتی فرصت داشته‌اند ظرف مدت یک ماه از تاریخ اعلامی فهرست توسط بانک مذکور  در سامانه مربوط نسبت به بهره مندی مودیان از نرخ صفر مالیاتی موضوع ماده 141 قانون مالیات‌های مستقیم و یا استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده در صورت درخواست استرداد از سوی مودی اقدام نمایند. در استان‌های مازندران، خوزستان، خراسان رضوی، هرمزگان، یزد، بوشه،ر اردبیل مهلت زمانی موضوع حکم این جزء جهت استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده رعایت نشده که موجب این عدم رعایت مفاد حکم این جزء است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل