کد خبر: ۷۵۱۹ - تاریخ خبر: ۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۹/۱۳

امضای ۳ تفاهم‌نامه اقتصادی بین ایران و مجارستان
در دیدار کرباسیان با وزیر اقتصاد مجارستان صورت گرفت:

امضای ۳ تفاهم‌نامه اقتصادی بین ایران و مجارستان

وزرای اقتصاد ایران و جمهوری مجارستان؛ ۳ تفاهم نامه همکاری در زمینه های دارویی، حمل و نقل زمینی و ایجاد خطوط هوایی مستقیم امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصاد و دارایی در دیدار با میهالی وارگا وزیر اقتصاد و دارایی جمهوری مجارستان پای میز مذاکره نشسته و ۳ تفاهم نامه برای همکاری در زمینه های دارویی، حمل و نقلزمینی و ایجاد خطوط هوایی مستقیم  امضاء کردند.

 
طی این دیدار کرباسیان با اشاره به اینکه سابقه همکاری ایران و مجارستان به بیش از ۶۰ سال پیش بر می گردد، اظهار کرد: دیدار بسیار سودمندی با هیأت مجارستانی داشتیم که بنابر توافق های شکل گرفته، تصمیم بر انتقال تکنولوژی و همکاری در حوزه  تولید اتوبوس با مشارکت شرکت ایکاروس از جمهوری مجارستان و گروه توسعه  صنایع شهر از ایران شد.
 
وی یادآور شد: دیگر تفاهم نامه  امضاء شده در این دیدار مبنی بر همکاریی هایی در زمینه تجهیزات پزشکی و دارویی بود که هدف سرمایه  گذاری برای ارتقای سطح امنیت غذایی و دانش دانشجویان ایرانی را دنبال می کند. 
 
کرباسیان با اشاره به اینکه در گذشته خطوط هوایی مستقیمی برای پرواز به مجارستان وجود نداشت، تصریح کرد: آخرین توافقی که در مذاکره با هیأت مجارستانی به تصویب رسید در رابطه با ایجاد خطوط هوایی مستمری از ایران به مجارستان است که به زودی آماده  خدمات دهی به شهروندان می شود.
 
کرباسیان  ادامه داد: این اواخر 2 هیأت بانکی از مجارستان به ایران آمدند که  نتیجه  این سفر؛  برقراری 2 کارگزاری و همچنین فراهم آوری یک نوع اعتبار صادراتی بوده است که بخش خصوصی هر دو کشور می توانند از آن بهره مند شده و ظرفیت های تجاری- صنعتی را گسترش دهند.
 
وزیر امور اقتصاد و دارایی مجارستان هم در ادامه  سخنان کرباسیان در جمع خبرنگاران نسبت به تفاهم نامه های به امضاء رسیده است، ابراز امیدواری کرد و گفت: مجارستان پذیرای بیش از ۲ هزار دانشجو ایرانی است که با ایجاد خطوط هوایی مستقیم، می توانند از این ظرفیت بهره مند شوند، همچنین پس از فارغ التحصیلی امکان سفری آسوده به مجارستان برای آنها فراهم می شود و این موضوع اهمیت بسیاری برای کشور مجارستان دارد.
 
میهالی وارگا در پایان گفت: مذاکرات امروز بسیار سودمند بود و تصمیم گرفتیم از ارتقای همکاری های دو کشور حمایت کنیم.
 
انتهای پیام/
 
باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل