کد خبر: ۷۵۱۷ - تاریخ خبر: ۱:۶ - ۱۳۹۶/۹/۱۳

حساب بانکی چه کسانی در ترکیه، امارات و انگلیس بسته شد؟

حساب بانکی چه کسانی در ترکیه، امارات و انگلیس بسته شد؟

روسای اتاق‌های مشترک بازرگانی اعلام کردند در پی مقررات جدید شفافیت نقل و انتقالات مالی سازمان FATF حساب بانکی ایرانیان غیرمقیم در کشورهای ترکیه، امارات و انگلیس بسته شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، به تازگی اخباری مبنی بر بسته شدن حساب ایرانیان غیر ساکن در شارجه امارات، ترکیه و انگلیس منتشر شده است. ایسنا برای پیگیری موضوع سراغ روسای اتاق‌های مشترک بازرگانی این کشورها با ایران رفت و نظرات آنان را جویا شد.

 
ابراهیمی - رییس شورای مشترک ایران و ترکیه - در این باره گفت: ایرانیانی که در ترکیه کسب و کار رسمی دارند، هیچ اتفاقی برای حساب‌های بانکی آن‌ها نیفتاده اما برخی که به ترکیه سفر کرده‌اند و حساب بانکی باز کرده‌اند و فعالیت‌های صوری از آن طریق انجام داده‌اند، حساب‌هایشان بسته شده است.
 
وی با بیان اینکه هیچ مشکلی برای حساب‌های بانکی ایرانیان مقیم ترکیه به وجود نیامده است افزود: برای کسانی که در ترکیه شرکت رسمی ایرانی، چند ملیتی و شرکت مشترک دارند نیز هیچ مشکلی به وجود نیامده است و با دولت ترکیه در زمینه اقتصادی ارتباطات تنگاتنگ و مناسبی داریم؛ به گونه‌ای که ایرانیان می‌توانند یک روزه در ترکیه شرکت ثبت کنند.
 
به گفته ابراهیمی، این اقدام ترکیه برای جلوگیری از تبادل پول سیاه انجام شده است.
 
همچنین مسعود دانشمند - رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات - در این باره گفت: محدودیت‌هایی در برخی حساب‌ها به وجود آمده است و حساب ایرانیانی که در امارات ساکن نیستند بسته شده است.
 
به گفته وی مقررات جدید شفافیت نقل و انتقالات مالی سازمان بین المللی مبارزه با پولشویی و کارگروه ویژه اقدام مالی آن (FATF) باعث شده چنین اتفاقی بیفتد و این حساب‌ها مسدود شود؛ کما اینکه در ایران نیز تاجر یا توریستی که در داخل کشور اقامت نداشته باشد، نمی‌تواند حساب بانکی افتتاح کند.
 
البته علی نقی خاموشی - رییس شورای بازرگانی ایران و انگلیس - نیز در این باره گفت: پیش از این نیز شایعاتی درباره بسته شدن حساب‌های ایرانی‌ها در چین منتشر شده بود که صرفا مربوط به اتباع ایرانی در چین بود.
 
لازم به توضیح است که پیش از این حساب بانکی ایرانی‌هایی که با ویزای غیر تجاری به چین رفته و گردش مالی بالایی داشتند نیز در چین بسته شده بود.
ایسنا

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل