کد خبر: ۷۵۱۵۲ - تاریخ خبر: ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۹/۲۱

رشد ۵۰ درصدی صادرات ایران به ۱۵ کشور همسایه
وزیر صمت اعلام کرد:

رشد ۵۰ درصدی صادرات ایران به ۱۵ کشور همسایه

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در هشت ماه گذشته صادرات به ۱۵ کشور همسایه ۵۰ درصد افزایش یافت که نشان می‌دهد این کشورها زمینه خوبی برای تحقق این مهم هستند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،، علیرضا رزم حسینی، شامگاه (پنجشنبه-20 آذر) در دیدار با فعالان اقتصادی استان در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی اصفهان، اظهار کرد: در هشت ماه گذشته صادرات به 15 کشور همسایه 50 درصد افزایش یافت که نشان می‌دهد این کشورها زمینه خوبی برای تحقق این مهم هستند. در این فرآیند در ماه‌های آینده و تا پایان سال هم افزایش صادرات را شاهد خواهیم بود.

وی اضافه کرد: جلوگیری از رانت خواری و واردات در مقابل صادرات نکته کلیدی و مورد مطالبه فعالان اقتصادی در نشست امروز بوده است.

رزم حسینی صادرکنندگان را مجاهدان اقتصادی دانست و افزود: واردات ضروری و کارخانه‌های اساسی مختار خواهند بود در سامانه نیمایی ارز را به فروش برسانند و صادرکننده مجاهد اقتصادی است.

وی ادامه داد: تفویض اختیار به ستاد تنظیم بازار استان‌ها و استانداران برای نظارت و کنترل بیشتر قیمت‌ها در بازار داده شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: البته ریشه گرانی‌ها مربوط به ارز و محدودیت‌هاست از این رو ما به دنبال افزایش کالا در بازار ایران هستیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رزم حسینی گفت: در بحث خودرو و فولاد باید نوعی مدیریت صورت گیرد تا قیمت‌ها متعادل شود فاصله بین مصرف کننده و تولید کننده باید کاهش یابد تا پای دلالان از این موضوع حذف شود.

وی اضافه کرد: در راستای جهش تولید و سرمایه در گردش 50 هزار میلیارد تومان مصوب و در شورای پول و اعتبار برای سرمایه در گردش مصوب شد و فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی می‌توانند از آن استفاده کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنعت و معدن در هشت ماه گذشته رشد خوبی داشت، گفت: در 17 قلم صنعتی رشد داشته ایم که امیدواریم با کمک فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و تولیدکنندگان ثروت کشور را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

وی ادامه داد: امروز در اتاق بازرگانی معاونان این وزارتخانه با کمیته‌های اتاق اصفهان نسبت به موضوعات مختلف از جمله تامین ارز، صادرات و مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه در گردش واحدها بحث و گفت و گو کردند. فولاد مبارکه اصفهان و ذوب آهن طرح‌های توسعه‌ای دارند که این مهم در افزایش تولید و صادرات ورق و ایجاد اشتغال موثر خواهد بود.


رزم حسینی با بیان اینکه استان اصفهان در حوزه نساجی و صنایع غذایی و صنایع شرکت‌های دانش بنیان از استان‌های خوب است، اظهارکرد: در کمیته نساجی امروز در اصفهان موارد به حقی مطرح شد که توسط معاونان وزارتخانه پیگیری می شود.

وی تصریح کرد: رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان از درخواست‌های رییس اتاق بازرگانی اصفهان بود که در این خصوص اصفهان تعهدات خوبی را انجام داده که در این فرآیند ادارات استان افزایش خواهد یافت.

رزم حسینی افزود: استان اصفهان یکی از استان‌های ممتاز در حوزه صنعت و حوزه صنایع اقتصادی است به همین دلیل مورد توجه مقامات ملی بوده که شاهد پیشرفت آنها بودیم.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل