کد خبر: ۷۵۱۴۹ - تاریخ خبر: ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۹/۲۱

 اقتصاد چین رکوردشکنی می کند

اقتصاد چین رکوردشکنی می کند

موسسه کپیتال اکونومیکس در گزارشی پیش بینی کرد اقتصاد چین سال آینده رکورددار رشد اقتصادی در بین اقتصادهای بزرگ باشد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،در شرایطی که نهادهای مختلف برآورد خود از رشد اقتصادی چین را ارتقا داده است، تحلیل گران موسسه کپیتال اکونومیکس نیز پیش بینی کردند رشد اقتصادی سال اینده این کشور به 10 درصد برسد که 2.1 درصد بیشتر از برآورد قبلی و بالاترین نرخ رشد در بین 20 اقتصاد نخست جهان خواهد بود. این موسسه همچنین نرخ رشد اقتصادی امسال چین را نیز 2.5 درصد پیش بینی کرده که نسبت به برآورد قبلی 0.5 درصد بیشتر شده است.

جولیان اوانز- اقتصاددان ارشد این موسسه گفت: با نگاهی به شرایط آینده این طور به نظر می رسد که اقتصاد چین جای بیشتری برای رشد دارد. میزان پس انداز خانوارهای چینی نسبت به ماه های ابتدایی سال افزایش قابل ملاحظه ای داشته است و این به معنای تقویت جریان ورودی سرمایه در ماه های بعدی خواهد بود.

به گفته موسسه کپیتال اکونومیکس، مساله بدهی ها هنوز یکی از اصلی ترین ریسک ها بر سر راه اقتصاد چین است و این مشکل به ویژه با توجه به شیوع کرونا و وادار شدن کسب و کارها به استقراض بیشتر، تشدید شده است. با این حال بانک مرکزی چین به حضور قدرتمند خود در بازارهای مالی ادامه می دهد و تداوم این رویکرد برای احیای رشد ضروری خواهد بود. ریسک شکل گیری حباب در بازار مسکن نیز یکی دیگر از اصلی ترین ریسک های موجود بر سر راه دومین اقتصاد بزرگ جهان خواهد بود.

کپیتال اکونومیکس در بخش دیگر از گزارش خود در خصوص اقتصاد چین پیش بینی کرده است روند تقویت ارزش یوان در سال آینده نیز با توجه به مولفه های نیرومند اقتصادی این کشور ادامه پیدا کند.

پیش از این نیز نتایج نظرسنجی سی ان بی سی از مدیران ارشد اقتصادی آمریکایی نشان داده بود چین در سه ماهه های دوم و سوم عملکرد بهتری از اقتصاد آمریکا داشته است و شرکت کنندگان حاضر در این نظرسنجی عقیده دارند این روند برای سه ماهه پایانی سال نیز ادامه خواهد داشت.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل