کد خبر: ۷۴۸۰۹ - تاریخ خبر: ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۸/۲۷

 افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در چین

افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در چین

حجم سرمایه گذاری خارجی در چین طی ۹ ماهه امسال از ۱۰۰ میلیارد دلار گذشت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،داده‌های منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی چین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم در چین در 9 ماه نخست امسال به 801 میلیارد یوان ( 115 میلیارد دلار) رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 6.4 درصد افزایش نشان می دهد.

با این حال پس از کاهش سرعت شیوع کرونا و بازگشایی کسب و کارها، میزان کل سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در چین در ماه اکتبر به 82 میلیارد یوان رسیده که این رقم در مقایسه به مدت مشابه سال قبل 18.3 درصد بیشتر شده است.

هر چند که کووید-19 در چین تا حد زیادی مهار شده و روند بازگشایی کسب و کارها و بازگشت زندگی به شرایط عادی آغاز شده است، اما این کشور با بیش از 4600 کشته و 100 هزار مبتلا، کماکان یکی از اصلی‌ترین کانون های درگیر با این بیماری در سطح جهان محسوب می شود.

در بین بخش های مختلف، بیشترین رشد سرمایه‌گذاری مربوط به خدمات فنی با 67.9 درصد، تجارت الکترونیک با 42.3 درصد و صنایع های تک با 2.1 درصد بوده است. کشورهای عضو اتحادیه  آ. سه. آن طی این مدت سرمایه گذاری های خود در چین را 10.1درصد افزایش داده اند؛ در حالی که اتحادیه اروپا 27.6 درصد کمتر در این کشور سرمایه‌گذاری کرده است.

متوسط سرمایه گذاری خارجی چین در بازه زمانی 1997 تا 2019 معادل 4.52 میلیارد دلار بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سرمایه گذاری 134.96 میلیارد دلاری سال 2018 و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به سرمایه گذاری 1.83 میلیارد دلاری سال 2000 بوده است.

صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی چین در سال جاری تحت تاثیر شیوع کرونا، تعطیلی کسب و کارها و اخلال در تجارت خارجی به زیر دو درصد برسد که در صورت تحقق، این نرخ رشد ضعیف ترین رشد اقتصادی ثبت شده چهار دهه اخیر دومین اقتصاد بزرگ جهان خواهد بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل