کد خبر: ۷۴۷۹۲ - تاریخ خبر: ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۸/۲۷

بودجه سال آینده ۱۲ آذر تقدیم مجلس می‌شود
معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه:

بودجه سال آینده ۱۲ آذر تقدیم مجلس می‌شود

معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اعلام مخالفت دولت با طرح اصلاح ساختار احکامی از بودجه سال ۱۴۰۰، گفت: بودجه سال آینده را ۱۲ آذر تقدیم مجلس خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،«سیدحمید پورمحمدی» در جلسه علنی امروز -سه شنبه- در جریان بررسی کلیات طرح کلی اصلاح احکام بودجه سال 1400، گفت: اصلاح ساختار بودجه دستور مقام معظم رهبری به سران قوا بود از این رو سازمان برنامه و بودجه کلیتی از اصلاح ساختار و برنامه زمانی آن را تقدیم سران قوا کرد، مجلس شورای اسلامی در همین راستا طرحی را در دستور کار قرار داده است.

معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: اصلاح ساختار به معنای درآمدهای پایدار، نظام یارانه پنهان بهم ریخته، انرژی شفاف، مالیات شفاف، دارایی دولت را مولد کردن، انجام اصلاحات نهادی و ایجاد ثبات اقتصادی است.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه امهاتی از موضوعات مذکور را به سران قوا ارائه کرد، نمایندگان مجلس نیز نکاتی از اصلاحات ساختاری را در قالب طرح ارائه کردند تا دولت در لایحه بودجه سال 1400 درج کند.

پورمحمدی با بیان اینکه بررسی لایحه سال 1400 از 15 آذرماه در مجلس شروع می شود، گفت: ما 2 روز قبل این لایحه را به دولت دادیم و دولت نیز روز گذشته نامه ای به تمامی وزرا زده تا طی 5 روز نظر خود را درباره لایحه ارائه دهند.

معاون رییس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد: دولت طی 5 روز جلساتی را صبح، بعدازظهر و شب برای تصویب لایحه برگزار خواهد کرد و ما 12 آذرماه لایحه را تقدیم مجلس خواهیم کرد.

پور محمدی افزود: اگر مجلس طرح را همین امروز تصویب کند ما نمی توانیم تغییراتی در لایحه اعمال کنیم، از همین رو با طرح نمایندگان مخالفیم.

وی افزود: دولت اگر بخواهد به طرح نمایندگان تمکین کند باید زمان ارائه لایحه بودجه 1400 به مجلس را عقب بیاندازد که این به مصلحت دولت و مجلس نیست. بنابر اصل 52، 57 و 126 قانون اساسی تفکیک قوا و وظایف دولت و مجلس برای تنظیم و تصویب بودجه مشخص شده، ما لایحه بودجه سال 1400 را تنظیم کردیم و 12 آذرماه به شما تقدیم خواهیم کرد شما می‌توانید آن زمان به تنظیم آن بپردازید.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل