کد خبر: ۷۴۶۸۹ - تاریخ خبر: ۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۸/۲۱

نرخ تورم چین در کمترین سطح ١١ سال اخیر قرار گرفت

نرخ تورم چین در کمترین سطح ١١ سال اخیر قرار گرفت

نرخ تورم چین برخلاف انتظارات به نیم درصد کاهش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، نرخ تورم چین در ١٢ ماه منتهی به اکتبر به 0.5 درصد رسید. این نرخ تورم که 1.2 درصد کمتر از  تورم ماه قبل و  0.3 درصد کمتر از نرخ پیش‌بینی شده توسط کارشناسان بوده، بیش از همه تحت تأثیر کاهش تورم بخش حمل و نقل قرار گرفته که تورم آن به منفی 3.9 درصد کاهش پیدا کرده است. این کمترین تورم ثبت شده 11 سال اخیر در چین بوده است.

آب و برق با تورم منفی 0.7 درصدی و لباس با تورم منفی 0.3 درصدی دیگر بخش های مهم کاهنده تورم بوده اند.  در بین سایر بخش‌های تورمی، تورم بخش مواد غذایی 2.2 درصد و خدمات 2.4 درصد اندازه گیری شده است.

هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی‌گیرد، در این ماه به 0.6 درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل 0.1 درصد کمتر شده است. متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی 1986 تا 2019 معادل 5.13 درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه 1989 با 28.40 درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل 1999 با منفی 2.2 درصد بوده است.

بر مبنای ماهانه، نرخ تورم چین در ماه اکتبر به منفی 0.3 درصد رسیده است که  0.5 درصد کمتر از تورم ماهانه ثبت شده این کشور برای ماه قبل به حساب می رود.

با کاهش سرعت شیوع کرونا، روند بازگشایی کسب و کارها در چین شدت یافته است. یی گانگ- رئیس بانک مرکزی چین با برشمردن برخی از اقدامات این بانک برای ثبات بخشی به بازارهای مالی این کشور  گفته است که تلاش ها برای حمایت بیشتر از بخش های مختلف اقتصادی ادامه خواهد یافت هر چند که به لطف زیرساخت های نیرومند، اقتصاد این کشور با وجود شیوع گسترده کرونا آسیب زیادی ندیده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل