کد خبر: ۷۴۶۷۶ - تاریخ خبر: ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۸/۲۰

نمادهای متوقف در بورس به زودی تعیین تکلیف می‌شوند

نمادهای متوقف در بورس به زودی تعیین تکلیف می‌شوند

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:نماد معاملاتی «شستا» با توجه به اینکه توقف طولانی مدت یافته، این سازمان به شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد تا هر چه سریعتر این نماد و سایر نمادهای متوقف را تعیین تکلیف کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، حسن قالیباف اصل، افزود: براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نمادها بر عهده بورس هاست، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بربورس هاست.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت که خود ناشرین فرآیند بازارگردانی و تداوم آن را مدنظر قرار دهند و در چارچوب نقدشوندگی سهام خود، کوشا باشند. این موضوع یک اصل مهم در سرمایه گذاری است.

 قالیباف اصل تصریح کرد: چنانچه ناشری این مهم را رعایت نکند، سازمان بورس و اوراق بهادار از اختیارات قانونی خود در ارتباط با صیانت از حقوق سهامداران استفاده خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، نخستین مجمع سالانه شستا بعد از حضور در بورس با تقسیم سود ۱۲۰ تومانی هر سهم برگزار و نماد آن از اواسط شهریور ماه متوقف شد.

معاون بازار شرکت بورس درمهرماه امسال اعلام کرد: به محض معرفی بازارگردان از سوی سهامدار عمده شستا و ناشر، بازگشایی نماد شستا انجام خواهد شد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل