کد خبر: ۷۴۶۶۹ - تاریخ خبر: ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۸/۲۰

عرضه صکوک مرابحه ۸ هزار میلیارد ریالی سایپا
از فردا آغاز می شود؛

عرضه صکوک مرابحه ۸ هزار میلیارد ریالی سایپا

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا به مبلغ ۸ هزار میلیارد ریال از چهارشنبه ۲۱ آبان تا یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹ عرضه عمومی می شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین و به نقل از  پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) 

غلامرضا ابوترابی  با اعلام خبر فوق افزود: صکوک مرابحه شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا (سهامی عام)  به ارزش ۸ هزار میلیارد ریال جهت تامین مواد اولیه مورد نیاز به منظور تولید محصولات، از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران در نمادهای صایپا۳۰۸ و صایپا۰۳۸ عرضه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار داشت: این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۱۸ درصد است که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می شود.

وی در خصوص ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: بانک سپه ضامن این اوراق بوده و پذیره نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت های تامین سرمایه امید و تامین سرمایه لوتوس پارسیان هر یک به میزان ۵۰ درصد کل ارزش اسمی اوراق (۴ هزار میلیارد ریال) است. ضمناً، شرکت های کارگزاری بانک سپه و کارگزاری بانک پارسیان عاملین فروش اوراق بوده و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق اند.

ابوترابی تصریح کرد: در این اوراق، شرکت واسط مالی شهریور دوم(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد اولیه مورد نیاز شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا (بانی) را نقداً خریداری خواهد کرد و سپس آنها را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود که در سررسیدهای سه ماهه، اقساط مربوطه را از طریق شرکت واسط مالی شهریور دوم(ناشر) و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد، شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا پیش از این ۵ مرتبه مجموعاً به ارزش بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد ریال از طریق انتشار انواع صکوک در بازار سرمایه اقدام به تامین مالی کرده که یک مورد از آنها سررسید شده و مابقی در حال معامله اند.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل