کد خبر: ۷۴۵۷۸ - تاریخ خبر: ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۸/۱۷

ثبت معامله ۵۷ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس
طی هفته گذشته رقم خورد؛

ثبت معامله ۵۷ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس

هفته منتهی به ۱۴ آبان ماه، ۵۱۴ هزار و ۴۷ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۷ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت بورس کالای ایران، هفته گذشته و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۲۱۳ هزار و ۵۵۶ تن انواع کالا به ارزش ۲۷ هزار و ۶۷۴ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۲۱۲ هزار و ۷۳۶ تن فولاد، ۳۲۰ تن آلومینیوم، ۳۸۰ تن مس، ۱۲۰ تن سولفور مولیبدن از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۲۹۹ هزار و ۷۷۶ تن انواع کالا به ارزش ۲۹ هزار و ۴۲۸ میلیارد ریال به فروش رسید.

علاوه براین تالار ۷۹ هزار و۸۶۰ تن وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر و نفت کوره)، ۸۷ هزار و ۷۸۸ تن قیر، ۶۰ هزار و ۴۳ تن مواد پلیمری، ۳۱ هزار و ۸۲۵ تن مواد شیمیایی، ۳۴ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات (جزء اصلی و ماده اولیه تولید روغن موتور)، یک هزار و ۷۶۵ تن عایق رطوبتی، یک هزار و ۶۴۷ تن روغن پایه،یک هزار و ۲۰۰ تن سلاپس واکس، ۱۵۰ تن آرگون و یک هزار تن گوگرد معامله شد.

بر اساس این گزارش ۷۱۱ تن انواع کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران دادوستد شد.

همچنین تالار محصولات کشاورزی نیز طی هفته مذکور دادوستد یک تن ۴۶۰ کیلوگرم زعفران رشته ای را تجربه کرد.

به گزارش ایرنا، حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا در جمع مدیران این بورس پیش از این گفته بود: برخی ها عنوان می کنند که چشم انداز ۱۰ساله بورس کالای ایران، باید جایگاهی همتراز با بورس هایی مانند بورس دوبی و ترکیه باشد، اما معتقدم جایگاه بورس کالا تا ۱۰ سال آینده به مراتب باید بالاتر از بورس های منطقه باشد و ما باید در مسیر توسعه و تاثیرگذاری بر قیمت کالاهای اساسی و به عبارتی مرجعیت قیمت، بورس های موفق و بزرگ دنیا را سرلوحه خود قرار دهیم.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل