کد خبر: ۷۳۳۳۸ - تاریخ خبر: ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۸/۶

بدری: طرح جامعی برای تولید، عرضه و صادرات فولاد وجود ندارد

بدری: طرح جامعی برای تولید، عرضه و صادرات فولاد وجود ندارد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از عدم وجود طرح جامع برای تولید، عرضه و صادرات فولاد انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین و به نقل از ایسنا

صدیف بدری در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و در جریان بررسی وضعیت بازار فولاد اظهار کرد: ما مشکلاتی در حوزه بازار فولاد داریم که عدم وجود طرح جامع تولید، عرضه و صادرات فولاد از جمله این موارد است. در واقع این زنجیره مغفول مانده و وزارت صنعت طرح جامعی برای آن در نظر نگرفته است.

وی افزود: بیشترین صادرات در حوزه فولاد مربوط به شمش فولاد است که ارزش افزوده پایینی دارد. حداکثر فولاد مورد نیاز در داخل کشور ۱۴ تا ۱۵ میلیون تن است، در حالی که تولید سالانه ما به ۳۰ میلیون تومان می‌رسد، در واقع ما ۲ برابر مصرف کشور، تولید داریم اما بر اساس گزارش‌هایی که دریافت کردیم امسال کاهش صادرات نسبت به سال قبل داشتیم و این نشان می‌دهد مشکلمان مدیریت در عرضه و صادرات است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با اشاره به اختلاف قیمت بین بورس و بازار حاشیه یادآور شد: تولید کننده انحصاری فولاد حداکثر ۳۰ درصد را در بورس ارائه می کند و مابقی را در بازار آزاد و با سود کلان ارائه می‌کند. ما در حد سه برابر افزایش قیمت داشتیم در حالی که هزینه های تولید افزایش آنچنانی نداشته است، از جمله مصالح و خدمات و دستمزد کارگران ثابت بوده است پس این افزایش قیمت به جیب چه کسانی می رود؟

بدری در پایان با انتقاد از عرضه گرانتر فولاد در بازار داخلی تصریح کرد: هیچ تدبیری از سوی مسئولین وجود ندارد و بازار به حال خود رها شده است. رانت، عدم شفافیت و انحصارگری در ارائه قیمت کاملا مشخص است و امیدواریم برای حل این مشکل تدبیر شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل