کد خبر: ۷۳۳۲۷ - تاریخ خبر: ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۸/۶

آنت چین بزرگترین عرضه اولیه سهام در تاریخ را رقم زد
امروز انجام شد؛

آنت چین بزرگترین عرضه اولیه سهام در تاریخ را رقم زد

گروه آنت چین که روز دوشنبه قیمت هر سهم خود را تعیین کرده بود امروز،سه‌شنبه، بزرگترین عرضه اولیه سهام در تاریخ را با جمع‌آوری ۳۴.۵ میلیارد دلار به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،گروه آنت چین روز دوشنبه قیمت هر سهم خود را تعیین کرد تا عملاً بزرگترین عرضه اولیه سهام در تاریخ را با جمع‌آوری 34.5 میلیارد دلار به ثبت برساند.

غول تکنولوژی مالی چین قبلاً اعلام کرده بود که سهام خود را به طور مساوی در دو بورس شانگهای و هنگ‌کنگ انجام خواهد داد و در هر کدام 1.67 میلیارد سهم عرضه خواهد کرد.

قیمت هر سهم گروه آنت در بورس شانگهای 68.8 یوآن تعیین شد. ارائه 1.67 میلیارد سهم در عرضه اولیه، 114.94 میلیارد یوآن (معادل 17.23 میلیارد دلار) جمع‌آوری خواهد کرد.

قیمت هر سهم گروه آنت در بورس هنگ‌کنگ 80 دلار هنگ‌کنگ تعیین شده است که به این ترتیب 133.65 میلیارد دلار هنگ‌کنگ یا 17.24 میلیارد دلار جمع‌آوری خواهد کرد.

به این ترتیب این عرضه دوگانه 34.5 میلیارد دلار برای عرضه اولیه گروه آنت جمع‌آوری خواهد کرد و این احتمال وجود دارد که با استفاده از عرضه سهام مازاد با بالا رفتن تقاضا، این میزان افزایش پیدا کند.

این ارزش‌گذاری ارزش کل گروه آنت را 313.37 میلیارد دلار براورد می‌کند که این از برخی بانک‌های بزرگ آمریکا نظیر گلدمن ساکس و ولز فارگو هم بزرگ‌تر است.

با این عرضه اولیه رکوردی تاریخی ثبت خواهد شد که رکورد بزرگترین عرضه اولیه تاریخ که پیش از این با 29 میلیارد دلار در اختیار آرامکوی سعودی بود در سایه قرار خواهد داد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل