کد خبر: ۷۱۹۹۷ - تاریخ خبر: ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۷/۱۶

 بالاترین کسری تجاری ایالات متحده در ۱۴ سال اخیر

بالاترین کسری تجاری ایالات متحده در ۱۴ سال اخیر

طبق گزارش وزارت بازرگانی آمریکا، شکاف بین کالاها و خدماتی که ایالات متحده می‌فروشد و آنچه که در خارج از کشور خریداری می‌کند افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،وزارت بازرگانی آمریکا روز سه شنبه گزارش داد که شکاف بین کالاها و خدماتی که ایالات متحده می فروشد و آنچه که در خارج از کشور خریداری می کند 5.9 درصد در ماه آگوست افزایش یافته و به 67.1 میلیارد دلار رسیده است.

کسری سیاسی در تجارت کالاها با چین 6.7 درصد کاهش یافت و به 26.4 میلیارد دلار رسید. در سال جاری تاکنون، ایالات متحده شکاف تجاری معادل 421.8 میلیارد دلار را ثبت کرده است که 5.7 درصد نسبت به ژانویه-آگوست 2019 افزایش یافته است. صادرات با 2.2 درصد افزایش به 171.9 میلیارد دلار رسیده، اما واردات با بیش از 3.2 درصد افزایش به 239 میلیارد دلار رسیده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا متعهد شد تا کسری تجارت مداوم آمریکا را کاهش دهد. وی مالیات را بر واردات فولاد، آلومینیوم و بیشتر محصولات از چین اعمال کرد و در تلاش برای تشویق تولید بیشتر در ایالات متحده، درباره پیمان تجاری آمریکای شمالی دوباره مذاکره کرد.

اما کسری تجارت به راحتی در تغییر سیاست تجاری تأثیر نخواهد گذاشت. همزمان با بهبود اقتصاد ایالات متحده از تعطیلات بهار، آمریکایی ها کالاهای وارداتی بیشتری را خریداری می کنند در حالی که تقاضای خارجی برای محصولات ایالات متحده همچنان ضعیف است و پس از یک تعطیلی سختگیرانه در ماه فوریه، کارخانه های چین نسبت به جاهای دیگر، با سرعت بیشتری برخواستند و کار کردند.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل