کد خبر: ۷۱۶۸۲ - تاریخ خبر: ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۶/۲۹

هفته گذشته حمایت درستی از بازار سرمایه نشد
کارشناس بازار سرمایه:

هفته گذشته حمایت درستی از بازار سرمایه نشد

امیدواریم هیجانات کاهش یافته و بازار به ثبات اولیه برسد
یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: فعلا هیچ گونه اعتمادی به کلیت بازار وجود ندارد چراکه فعالان منتظر بازگشایی سهام گروه پالایشی و سهام شستا هستند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، شایان زهراکار درباره وضعیت بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت و هفته جاری اظهار داشت: هفته گذشته بازار کار خود را با شاخص بیش از یک میلیون و 580 هزار واحد آغاز کرد و شاهد حمایت سهام‌داران حقوقی از سهام شاخص ساز بودیم.

وی ادامه داد: اما در کلیت بازار هیچ گونه حمایت خاصی دیده نشد و حمایت‌های انجام شده از چند نماد خاص از جمله گروه های فولادی و بانکی بود.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در هفته گذشته بسیاری از نمادها نزولی بودند، گفت: حمایت باید در سایر گروه‌ها هم دیده شود تا ریزش شاخص هم‌وزن کاهش یابد.

وی با تاکید بر اینکه حمایت انجام شده در هفته گذشته حمایت درستی نبود، افزود: این نوع حمایت باعث شد چند نماد شاخص ساز به سقف قیمتی خود نزدیک شده و شاخص فقط با چند نماد خاص بالا برود.

زهراکار ادامه داد: از این رو فعلا هیچ گونه اعتمادی به کلیت بازار وجود ندارد چراکه فعالان منتظر بازگشایی سهام گروه پالایشی و سهام شستا هستند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به وضعیت بازار در هفته جاری گفت: امیدواریم در هفته جاری حمایت از کل بازار باشد و نه فقط چند نماد خاص. همچنین انتظار می‌رود حقوقی‌ها که اکثرشان نمادها در سقف‌های قیمتی سهم خود را 50 درصد بالاتر فروخته‌اند دوباره حمایت از بازار را شروع کنند تا پول از بازارهای موازی به بازار سرمایه برگردد.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود هفته جاری هفته متعادل رو به بالا باشد و اکثر نمادها به ویژه نمادهای شاخص هم‌وزن به تعادل برسند. هیجانات کاهش یابد و به ثبات اولیه برسد.

زهراکار گفت: راه سهم‌ها باید از هم جدا شود و آنهایی که بی‌دلیل ریزش داشتند به سمت مثبت حرکت کنند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل