کد خبر: ۷۱۵۸۲ - تاریخ خبر: ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۶/۲۴

سرمایه‌گذاری بیش از یک میلیارد دلاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس اعلام کرد:

سرمایه‌گذاری بیش از یک میلیارد دلاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: یک میلیارد و ۳۲ میلیون دلار برای اجرای طرح های این منطقه سرمایه‌گذاری می شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،حسن خلج طهرانی با اعلام این مطلب گفت: فاز دوم گندله سازی مادکوش با ظرفیت تولید سالانه ۲.۵ میلیون تن گندله سنگ آهن و فاز دوم واحد فولاد سازی فولاد کاوه جنوب با ظرفیت تولید سالانه ۱.۲ میلیون تن بیلت فولادی، از بزرگ ترین پروژه‌های در حال اجراست که ۵۶۰ میلیون دلار سرمایه برای آنها پیش‌بینی شده است.

وی افزود: پروژه‌ فاز نخست فولاد مبشر نور دریا با ظرفیت تولید سالانه ۱.۵میلیون تن شمش فولاد، از دیگر پروژه‌های مهم این منطقه است که برای آن، ۳۶۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری صورت می گیرد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با اشاره به طرح های در حال اجرای دیگر این منطقه، بیان کرد: شرکت پتروپالایش تسخیر، با طرح تولید حلال های نفتی به ظرفیت تولید سالانه ۳۶ هزار تن فرآورده، ۳ میلیون دلار سرمایه گذاری می کند.

وی افزود: پروژه تولید قیر شرکت «پالایش نفت جی»، تولید فرومنگنز «یکتا فولاد دوران» و احداث شرکت خدمات فنی و مهندسی «امین تجارت هرمز»، از دیگر طرح های در حال اجرای این منطقه است.

خلج طهرانی هم‌افزایی در راستای ایجاد جهش تولید را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: در صورت فعال سازی ظرفیت‌های داخلی و استفاده از آنها، شاخص های اقتصادی و صنعتی کشور به سرعت بهبود خواهد یافت.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل