کد خبر: ۷۱۵۶۸ - تاریخ خبر: ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۶/۲۳

اثر مصوبات شورای عالی بورس و عدم اثر تورمی سرمایه گذاری بانک‌ها
مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد:

اثر مصوبات شورای عالی بورس و عدم اثر تورمی سرمایه گذاری بانک‌ها

سرمایه گذاری بانک‌ها در بازار سرمایه اثر تورمی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، دکترعلی صحرائی اثر مصوبات شورای عالی بورس ( انتشار اوراق تبعی، اسناد خزانه و بازارگردان‌ها ) در بازار سهام را افزایش اعتماد سهامداران و حجم معاملات 8 هزار میلیارد تومانی دیروز اعلام کرد و به صدا و سیما گفت : با توجه به اصلاح قیمت‌ها و روند مثبت بازار و ارزنده بودن قیمت سهام، سهم خرید و فروش دیروز حقیقی‌ها 87 و 78 درصد بود.

وی افزود: در اختیار فروش تبعی، سهام بیمه می‌شود و سهامدار می‌تواند تا پایان سال، سودی به میزان سپرده بانکی دریافت کنند. بازارگردانی هم در گذشته وجود داشت اما نسبت به گذشته بیشتر شده و شرکت‌ها ملزم هستند نقد شوندگی سهام را تضمین کنند. سهام خزانه نیز توسط سرمایه گذاران خریداری و متناسب با شرایط بازار به فروش می‌ رسد.

صحرائی درباره ادعای رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مبنی بر تخلف در مصوبه جدید شورای عالی بورس و اثر سرمایه گذاری بانک‌ها در بازار سرمایه در تورم هم توضیح داد: طبق مواد 16 و 17 آیین نامه رفع موانع تولید، بانک‌ها مجاز به تامین سرمایه در بازار سرمایه نبودند اما مصوبه جدید می‌توانند بنابر تشخیص در بورس سرمایه گذاری کنند و این موضوع تاثیر تورمی هم ندارد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل