کد خبر: ۷۱۴۲۴ - تاریخ خبر: ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۶/۱۵

کاهش ۱.۸ درصدی نرخ بیکاری در آمریکا
آمار ماه آگوست منتشر شد:

کاهش ۱.۸ درصدی نرخ بیکاری در آمریکا

گزارش آخرین نرخ بیکاری آمریکا در واپسین ساعات کاری ایالات متحده منتشر شد .

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،گزارش نرخ بیکاری آمریکا که سر و صدای زیادی را در روز گذشته در بازارهای جهانی ایجاد کرد ، منتشر شد و طی آن نرخ بیکاری در این کشور در ماه آگوست با ۱.۸ واحد درصد کاهش به ۸.۴ درصد رسید.

بر اساس این گزارش، شرکت‌ها در ماه آگوست ۱.۳۷ میلیون نیروی جدید استخدام کرده اند که در این میان، ۲۳۸ هزار مورد آن مربوط به کارگران موقت بوده است.

به این ترتیب، نرخ بیکاری آمریکا به زیر ۱۰ درصد رسیده است. این نرخ در ماه ژوئن، ۱۰.۲ درصد اعلام شده بود.

لیدیا بوسور، تحلیل گر ارشد مدرسه اقتصادی آکسفورد در این خصوص اظهار داشت: بازار کار در آمریکا به یک مرحله بسیار کند و ناپایدار از بهبود اقتصادی رسیده است. از هر دو نفر کارگر اخراج شده یک نفر، هنوز مشغول به کار نشده است و کنگره توانایی تصویب کمک مالی فوری به این قشر ضعیف را ندارد.

به نظر می رسد با تمام این اوصاف، نرخ بیکاری ماه آگوست در آمریکا با نرخ بیکاری ماه فوریه، تفاوت زیادی داشته باشد. نرخ بیکاری آمریکا در ماه فوریه برابر با ۳.۵ درصد بوده است و پاندمیک شدن ویروس کرونا در این کشور ، دقیقا پس از ماه فوریه اتفاق افتاده است.

اقتصاددانان معتقدند درگیر شدن آمریکا با ویروس کرونا، تاثیر زیادی بر میزان بیکاری پرسنل شاغل در این کشور داشته است و فعالیت های اقتصادی زیادی را تحت تأثیر قرارداده است. به این ترتیب، امیدوارند با انتشار واکسن این ویروس، اقتصاد آمریکا بتواند با رشد قابل ملاحظه ای همراه شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل