کد خبر: ۷۱۴۰۰ - تاریخ خبر: ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۶/۱۴

سقوط صادرات نفت عربستان به آمریکا

سقوط صادرات نفت عربستان به آمریکا

عربستان سعودی در تلاش برای محدود کردن عرضه در بازار جهانی، صادرات نفت خود به آمریکا را به پایین‌ترین رکورد چند دهه اخیر کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بررسی آمار محموله های نفتی توسط بلومبرگ نشان داد عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، در اوت تنها 177 هزار بشکه نفت به آمریکا ارسال کرده است.

سعودیها در آوریل هنگامی که جنگ قیمت با روسیه راه انداخته بودند با کرایه ناوگانی از ابرنفتکشها، حداکثر 1.3 میلیون بشکه در روز نفت به آمریکا فرستاده بودند. این حجم کم سابقه صادرات نفت عربستان با سقوط تقاضا برای نفت و خطر سرریز شدن ظرفیت مخازن نفت آمریکا همزمان شد.

پس از این که عربستان سعودی و روسیه برای تقویت قیمتها، در چارچوب گروه اوپک پلاس پیمان جدیدی برای محدودیت عرضه منعقد کردند، سعودیها اعلام کردند که قصد دارند با محدودیت عرضه به کاهش سطح ذخایر آمریکا کمک کنند.

طبق آمار شرکت تحقیقاتی کلیپر دیتا، واردات نفت عربستان سعودی به آمریکا در اوت که احتمالا مربوط به محموله های ارسال شده در فاصله ژوئن تا ژوییه است، پایینترین میزان واردات از سال 1985 به این سو بوده و به 264 هزار بشکه در روز رسیده است. برآورد می شود واردات نفت عربستان سعودی به آمریکا در سپتامبر کاهش بیشتری نسبت به اوت پیدا خواهد کرد و تقریبا نصف شده و به 140 هزار بشکه در روز می رسد.

حجم اندک نفت عربستان که طی ماه اوت در نفتکشها به مقصد آمریکا بارگیری شد، نشان می دهد که واردات آمریکا از این کشور برای سپتامبر و اکتبر از نظر آمار پایینترین رکورد چند دهه اخیر خواهد بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، هلیما کرافت، مدیر استراتژی کالای شرکت "آر بی سی کپیتال" به شبکه سی ان ان بیزنس گفت: علاوه بر محدود نگه داشتن عرضه به بازار آمریکا که شفافترین آمار را در جهان دارد، عربستان سعودی احتمالا پس از ابراز نارضایتی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا از جنگ قیمت نفت و آسیب دیدن تولیدکنندگان آمریکایی، یک انگیزه سیاسی را با صادرات کمتر نفت دنبال می کند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل