کد خبر: ۷۱۳۵۷ - تاریخ خبر: ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۶/۱۱

قیمت نفت با دلار ارزان صعودی شد

قیمت نفت با دلار ارزان صعودی شد

قیمت نفت پس از کاهشی که شب گذشته داشت، در پی کاهش ارزش دلار آمریکا در معاملات روز سه شنبه افزایش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بهای معاملات نفت برنت 49 سنت معادل 1.1 درصد افزایش یافت و به 45 دلار و 77 سنت در هر بشکه صعود کرد.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 37 سنت معادل 0.9 درصد افزایش، به 42 دلار و 98 سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص قیمت روز دوشنبه تحت تاثیر نگرانیها نسبت به مازاد عرضه در شرایطی که تقاضای جهانی به پایین سطح پیش از شیوع ویروس کرونا سقوط کرده است، حدود یک درصد سقوط کردند.

شاخص دلار آمریکا در پی تغییر سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا در خصوص تورم که هفته گذشته اعلام شد، آخرین بار در برابر سبدی از ارزهای رقیب 0.04 درصد افت کرد و به 92.146 واحد رسید.

دلار ارزانتر، نفت و سایر کالاهایی که به این ارز قیمت گذاری می شوند را برای خریداران غیرآمریکایی جذابتر می کند.

به گفته تحلیلگران، بازار در مجموع به روند احیای تقاضا برای سوخت متمرکز مانده است زیرا کشورها همچنان با اعمال محدودیتهایی به مبارزه با شیوع بیماری کووید 19 ادامه می دهند.

در آستانه انتشار آمار هفتگی ذخایر نفت آمریکا از سوی موسسه امریکن پترولیوم، تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 28 اوت حدود دو میلیون بشکه و ذخایر بنزین 3.6 میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود اعلام کرد تولید نفت آمریکا در ژوئن 420 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به 10.436 میلیون بشکه در روز رسید اما تولید این کشور پایینتر از رکورد 11.99 میلیون بشکه در روز در آوریل مانده است.

بر اساس گزارش رویترز، تولید نفت آمریکا در ماه های پیش با کاهش تولید شرکتهای انرژی در واکنش به ریزش قیمتها و سقوط تقاضا برای سوخت پس از شیوع پاندمی ویروس کرونا به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل