کد خبر: ۷۱۳۳۴ - تاریخ خبر: ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۶/۱۰

فروش سهام پارس جنوبی راهی برای تامین مالی دولت
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد؛

فروش سهام پارس جنوبی راهی برای تامین مالی دولت

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت می‌تواند، سهام بسیاری از طرح های عمومی مانند سهام فازهای مختلف پارس جنوبی را در بازار بورس بفروشد و درآمد حاصله از آنها را در شرایط کنونی اقتصادی صرف تکمیل سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی و توسعه ظرفیت اقتصادی کشور کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه جبران کسری بودجه کشور به روش استقراض از بانک مرکزی از نظر علم اقتصاد اقدامی سالم محسوب نمی‌شود، گفت: استقراض در زمانی که نرخ رشد تولید ثابت است یعنی تامین منابع از جیب مردم یا به عبارتی دیگر تامین مالی از طریق مالیات تورمی به حساب می‌آید.

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: دولت برای تامین منابع مالی خود می‌تواند، از روش‌های متداول فروش صکوک، اوراق سلف و ... بر مبنای ارزش دارایی‌هایش اقدام کند، البته نباید این درآمدها را صرف هزینه‌های جاری کشور کند بلکه در پروژه‌هایی با ظرفیت افزایش تولید که منجر به توسعه اقتصادی کشور می‌شوند، باید سرمایه‌گذاری کند.

وی ادامه داد: در صورت توسعه اقتصادی کشور زمینه برای اخذ مالیات بیشتر در آینده فراهم ‌شده و در این راستا امکان تامین مالی سالم و مناسب برای دولت در بودجه هم ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه دولت می‌تواند، سهام بسیاری از طرح‌های عمومی مانند سهام  فازهای مختلف پارس جنوبی را در بازار بورس و اوراق بهادار بفروش برساند، تاکید کرد: مسئولان دولتی در شرایط کنونی اقتصادی با وجود فشار تحریم‌ها و شیوع کرونا باید با فروش اینگونه سهام‌ها و صرف درآمد حاصله از آنها برای تکمیل سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی، ظرفیت اقتصادی کشور را توسعه دهند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل