کد خبر: ۷۱۰۵۵ - تاریخ خبر: ۱۶:۵ - ۱۳۹۹/۵/۲۱

عدم عرضه
رئیس سازمان بورس:

عدم عرضه "ای تی اف" ها تاثیر خاصی بر ارزش شرکت‌های بازار بورس ندارند

معاون وزیر اقتصاد و امور دارائی گفت: عرضه نشدن "ای تی اف" ها تاثیر خاصی بر ارزش شرکت‌های بازار بورس ندارد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس به نوسانات این روزهای بازار سرمایه و تاثیر "ای تی اف" ها بر آن اشاره کرد و گفت: همیشه اخبار مختلف وارد بازار سرمایه می‌شود و به همین سبب بازار دچار عکس‌العمل‌هایی خواهد شد.

وی در ادامه افزود:  بازار سرمایه نمی‌تواند حالت ساکن داشته باشد و دائما در حال نوسان است، اما به این بستگی دارد که چه اخباری به بازار برسد.

رئیس سازمان بورس به عدم عرضه "ای تی اف" ها و تاثیر آنها بر بازار اشاره و اظهار کرد: در مورد این "ای تی اف" ها هم برای عرضه آنها اطلاع‌رسانی شده بود و این کنسلی باعث شد که یک چنین اتفاقی در بازار بیفتد ولی واقعیت این است که عدم عرضه  "ای تی اف" ها بر ارزش بازار این شرکت‌ها تاثیر خاصی ندارد.

معاون وزیر اقتصاد و اموردارایی در ادامه افزود: قاعدتا؛ ارزش شرکت‌ها در بازار سرمایه متفاوت است و سرمایه‌گذارها باید دقت لازم را در این باره داشته باشند؛ بنابراین ارزش شرکت‌ها مستقل هستند و به این که یک ای تی اف تشکیل شود و یا نشود مربوط نمی‌شود.

قالیباف اصل تاکید کرد: وقتی سازمان خصوصی‌سازی و وزارت نفت یک تعهدی را برای عرضه شرکت‌ها اعلام می‌کنند باید دقت لازم را در این رابطه داشته باشند، زیرا بازار سرمایه برنامه‌ریزی دارد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل