کد خبر: ۷۱۰۲۷ - تاریخ خبر: ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۵/۲۰

۱۰ مقصد عمده واردات و صادرات کشور در چهار ماهه ۹۹

۱۰ مقصد عمده واردات و صادرات کشور در چهار ماهه ۹۹

کشورهای چین، عراق، امارات، افغانستان و ترکیه در چهار ماهه نخست امسال مهم‌ترین مقاصد صادراتی و کشورهای چین، امارات، ترکیه، هند و آلمان عمده‌ترین مبادی وارداتی کشور بوده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران براساس آمارهای منتشر شده از سوی گمرک در گزارشی نوشت: ایران در چهار ماهه نخست امسال 8.7 میلیارد دلار صادرات و 10.9 میلیارد دلار واردات داشته و در مجموع رقم کل تجارت کشور طی این مدت به 19.6 میلیارد دلار رسیده است.

صادرات طی این مدت ایران به چین رقمی معادل دو میلیارد و 474 میلیون دلار، به عراق یک میلیارد و 965 میلیون دلار، به امارات یک میلیارد و 216 میلیون دلار، به افغانستان 713 میلیون دلار و به ترکیه 405 میلیون دلار بوده است.

سهم کشورهای چین، عراق، امارات، افغانستان و ترکیه به عنوان پنج مقصد اول صادرات ایران به ترتیب از کل صادرات ایران در چهار ماهه نخست امسال برابر با 28.4 درصد، 22.6 درصد، 14 درصد، 8.2 درصد و 4.7 درصد بوده است.

به این ترتیب 77.9 درصد از کل صادرات ایران در چهار ماهه نخست امسال به این 5 کشور انجام شده است. از سوی دیگر ایران طی مدت زمان مورد گزارش 2 میلیارد و 806 میلیون دلار واردات از چین، 2 میلیارد و 479 میلیون دلار از امارات، یک میلیارد و 178 میلیون دلار از ترکیه، 757 میلیون دلار از هند و 536 میلیون دلار از آلمان داشته است.

سهم چین از کل واردات ایران طی این مدت معادل 25.7 درصد، امارات 22.7 درصد، ترکیه 10.78 درصد، هند 6.93 درصد و آلمان 4.91 درصد بوده است. همچنین مقاصد 71.02 درصد از کل واردات ایران نیز طی این مدت از این 5 کشور انجام شده است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل