کد خبر: ۷۰۹۹۷ - تاریخ خبر: ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۵/۱۹

شرکت‌های کوچک می‌توانند با فروش سهام در بورس تامین مالی کنند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

شرکت‌های کوچک می‌توانند با فروش سهام در بورس تامین مالی کنند

جعفر قادری: «دستگاه‌هایی (اجرایی) که در شرکت‌های بورسی سهام دارند، باید بتوانند از طریق افزایش سرمایه شرکت‌ها، سهام‌شان را به مردم واگذار کنند و حق تقدم را از خودشان سلب کنند.»

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،جعفر قادری اظهار کرد: دولت سهام خود را فقط در شرکت‌های بورسی واگذار می‌کند و منابع خود را در مسیر پوشش هزینه‌های جاری صرف می‌کند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین نقدها به دولت این بود که «دولت چرا از طریق افزایش سرمایه شرکت‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی، منابع را از طریق بورس جمع‌آوری نمی‌کند؟ » که خوشبختانه این موضوع در حال حاضر انجام شد.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی به لایحه «افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم» رای داد و امیداوریم جزییات این طرح در کمیسیون اقتصادی مجلس نیز مورد تصویب قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: آن دسته از دستگاه‌های اجرایی که در شرکت‌های بورسی سهام دارند، باید بتوانند از طریق افزایش سرمایه شرکت‌ها، سهام‌شان را به مردم واگذار کنند و حق تقدم را از خودشان سلب کنند.

جعفر قادری با اشاره به این که تامین مالی پروژه‌های بزرگ یکی از مهم‌ترین وظایف بازار سرمایه است، عنوان کرد: با مصوب شدنِ این لایحه، بورس می‌تواند به رسالت خود حتی بهتر از قبل عمل کند.

وی افزود: شرکت‌های کوچک با مراجعه به بانک‌ها برای دریافت نقدینگی فرصت‌های کوچکی را به دست می‌آورند و در بهترین شکل ممکن می‌توانند از طریق فروش سهام خودشان در بورس به تامین مالی برسند.

این نماینده مجلس ادامه داد: تامین مالی شرکت‌های کوچک از طریق بازار سرمایه باعث می‌شود تا فشارهای مختلف از سیستم بانکی برداشته شود.

جعفر قادری با اشاره به نظر موافقان و مخالفان لایحه «افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم»، توضیح داد: به نظر من نمایندگانی که با این لایحه مخالف هستند به طور دقیق و کامل این لایحه را نخوانده‌اند. همچنین اکثر موافقان این لایحه در مجلس فعالان حوزه اقتصادی و اقتصاددان بودند.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل