کد خبر: ۷۰۸۲۳ - تاریخ خبر: ۱۰:۴ - ۱۳۹۹/۵/۸

تجارت ۱۴ میلیارد دلاری ایران در بهار ۹۹

تجارت ۱۴ میلیارد دلاری ایران در بهار ۹۹

ایران در سه ماهه نخست امسال رقمی معادل ۶.۴ میلیارد دلار صادرات و ۷.۶ میلیارد دلار واردات داشته که بر این اساس رقم کل تجارت در فصل بهار به ۱۴ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به تجارت کالایی ایران در سه ماهه نخست امسال پرداخته و نوشته است: ایران در سه ماهه نخست سال 98 رقمی معادل 11.4 میلیارد دلار صادرات و 10.4 میلیارد دلار واردات داشت و مجموع تجارت کشور در این مدت 21.8 میلیارد دلار بود.

صادرات ایران در فصل بهار 99 به 6.4 میلیارد دلار رسید که این رقم 44 درصد از صادرات 11.4 میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل کمتر است. صادرات ایران از نظر وزنی نیز در بهار سال 98 رقمی معادل 40.0 میلیون تن بود که در مدت زمان مشابه امسال این رقم به 21.9 میلیون تن کاهش یافته است. مقایسه این دو رقم حاکی از کاهش 45.1 درصدی صادرات ایران طی فصل بهار 99 است.

همچنین ایران طی این مدت واردات ایران 7.6 میلیارد دلار داشته که نسبت به واردات 10.4 میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل 26.8 درصد کاهش داشته است. با این حال از نظر وزنی واردات ایران طی این مدت رقمی معادل 8.9 میلیون تن بوده که تنها 0.8 درصد از مدت زمان مشابه سال قبل کمتر است. ایران در سه ماهه نخست سال 98 رقمی معادل 9.0 میلیون تن کالا وارد کرده بود.

براساس این گزارش، متوسط قیمت صادرات کالاهای تجاری ایران طی سه ماهه نخست امسال 290 دلار برای هر تن بوده است که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 2.1 درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

با این حال متوسط قیمت واردات کالاهای تجاری ایران در بهار 99 برابر با 854 دلار به ازای هر تن بوده که 26.2 درصد کمتر از مدت زمان مشابه سال 98 است. میانگین قیمت هر تن کالای وارداتی ایران در سال 98 برابر با یک هزار و 157 دلار بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل