کد خبر: ۷۰۷۹۵ - تاریخ خبر: ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۵/۶

عرضه اولیه سهام ۲۰ زیرمجموعه بنیاد تا پایان سال / تحقق سود ۶ هزار میلیاردی
رئیس بنیاد مستضعفان وعده داد :

عرضه اولیه سهام ۲۰ زیرمجموعه بنیاد تا پایان سال / تحقق سود ۶ هزار میلیاردی

رئیس بنیاد مستضعفان از عرضه اولیه سهام ۲۰ شرکت در سال جاری و حضور در بورس املاک و مستغلات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،پرویز فتاح در جریان برنامه خبری با محور گزارش عملکرد یک ساله حضور در ریاست بنیاد مستضعفان (از ۳۱ سال گذشته) گفت: برنامه مصوب سال گذشته با رشد ۳۴ درصدی شد و درآمد ناشی از فروش به ۳۶ هزار میلیارد تومان رسید.

وی ادامه داد: با این اوصاف، سود خالص بنیاد بعداز مالیات هزار میلیاردی به ۶ هزار میلیارد تومان بالغ شد که بین ۴۰ درصد سهم شرکا و سهامداران غیر بنیادی تقسیم و ۶۰ درصد هم بعد از احصا به محرومیت زدایی اختصاص می یابد.

این مقام مسئول با اعلام افتتاح باند منطقه ۲ آزادراه تهران شمال تا نیمه اول سال آینده، افزود: طی یک سال اخیر ۳۸۰ هزار تن سیمان برای حوادث طبیعی و مسکن محرومان و رفع محرومیت تخصیص یافت. همچنین ۱۱۳۰۰ فقره از اسناد بنیاد علوی رایگان به محرومان داده شد تا جمع کل واگذاری های رسمی اسناد علوی به ۹۲ هزار فقره برسد. ۱۰ هزار سند دیگر هم بزودی واگذاری می شود.

فتاح با اشاره به سرمایه ۲۲ هزار میلیارد تومانی در صنایع نیروگاه، آزادراه، فولاد، کشاورزی و...با بهره برداری تا دو سال آینده ادامه داد: در توسعه میدان نفتی مارون یک و دو در خوزستان با وزارت نفت قرارداد توسعه بسته شد. همچنین فاز دو فولادکاوه در بندرعباس در حال تکمیل و افتتاح از ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است و ۱.۲ میلیون تن به تولید فولاد ایران اضافه می شود.

وی با اعلام حضور ۳۲ شرکت وابسته به بنیاد در بازار سهام از برنامه عرضه اولیه سهام ۲۰ زیرمجموعه دیگر طی سال جاری خبر داد و گفت:‌طی سه سال آینده همه شرکت های دارای قابلیت حضور در بورس، عرضه اولیه می شوند.

وی افزود: همچنین با توجه به حضور بنیاد در هیئت مدیره بورس املاک و مستغلات که در حال تاسیس است همه املاک و مستغلات وابسته به این نهاد عرضه می شود تا مردم قادر به خرید و شراکت در دارایی‌ها باشند.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل